İngilizce kelime öğrenme derdimiz boyumuzu bile aşacak duruma geldi. Her türlü yolu deniyoruz ancak yarısında bırakıyoruz. Sonuç alamadığımız için tabii ki geri çekiliyoruz. Bazılarımız bu yöntemleri tam anlamıyla deneyerek bile sonuç alamıyor.

Peki sıkıntı nerede? Neden İngilizce kelimelerde bu kadar sıkıntı çekiyoruz? Belki de işin eğlenceli tarafını görmüyoruzdur?

 

 

 

 

 

 

Nasıl eğlenceli bir şekilde İngilizce kelime öğreniriz?

Dediğimiz gibi, bir şeyi öğrenirken, bir işi yaparken severek ve eğlenerek yapmak çok daha başarılı olmanızı sağlar. Yani, İngilizce öğrenmek sizin için bir işkenceden çok, eğlence kaynağı olmalı. Ama bunu nasıl yapacağız? Çünkü dil öğrenmek, sonuç olarak ders kitaplarından, sözlüklerden ve alıştırma kitaplarından ibaret. Hayır! Aslında değil.

 

 

 

 

 

 

Animasyonlarla İngilizce

Eminiz ki, neredeyse hepimiz çizgi film veya animasyon izlemeyi seviyor.

“Şimdi bunun İngilizce öğrenmekle ne alakası var ki?”

Son zamanlarda İngilizce kelimelerin öğrenilmemesi sonucunda birçok yöntem bulunmuştur. Ancak aralarında bir tanesi gözümüze çarpıyor; animasyon izleyerek İngilizce kelime öğrenmek.

İlginçmiş.

İngilizce öğrenmek için birçok animasyonlar bulunuyor. Bu animasyonların neredeyse hepsi görsel hafızanıza ulaşmayı hedefliyor. Çünkü hem duyarak, hem de görsel olarak İngilizce kelimeleri öğrenmeye çalışmak öğrenme hızınız ve kalıcılığını ikiye katlıyor.

 

 

 

 

 

 

İngilizce Kelime Öğrenme Animasyonları Nerede Bulabilirim?

Bu sorunun cevabı olarak en doğru cevabımız kesinlikle Dilgoo olur. Dilgoo sandığınız gibi, sadece animasyon hazırlamıyor. Aynı zamanda İngilizce kelimeleri Türkçe kelimelerle bağdaştırarak ve imgeleştirerek animasyon hazırlıyor.

Buradaki amaç şu; ilk önce İngilizce kelime tanımlanıyor, sonrasında bir kelime ile bağdaştırılıyor, bir sonraki aşama olarak bunun için küçük bir hikaye oluşturuyor, son olarak ise bunların hepsini video/animasyon haline getiriyor.

İsmi Da Vinci metodu olan bu metotta kelimelerin bağlantısı daha hızlı anlamanıza sebep olacak. Bir başka unsur olan hikaye haline getirilmesi ile de aklınızdan çıkmamasını sağlayacak. Son olarak animasyonlar hem sizi eğlendirecek, hem de kalıcı bir şekilde İngilizce kelimeleri öğretecek.

Animasyonları izlemek için buraya tıkla hemen.

 

 

 

 

 

 

Animasyonlu İngilizce kelime öğrenmenin avantajları

Öncelikle en pratik İngilizce öğrenme yönteminin animasyonlu olduğunu söyleyebiliriz. Kısa sürede ve aynı zamanda verimli bir şekilde İngilizce kelime öğrenmek için animasyonları tercih edebilirsiniz.

Diğer yönden bakarsak animasyonlu İngilizce kelime öğrenmek için çalışma ortamına gerek yok. Rahat bir yer bulup oraya kurularak animasyonları izleyebilirsiniz. Tabii eğer not etmek istediğiniz bir şeyler olursa diye, yine de yanınızda küçük bir not defteri bulundurun. Ancak kendinizi fazla sıkmanıza gerek yok. Animasyonlu İngilizce öğrenmenin taktiği de bu zaten. Eğlenmenize bakın.

Zamanınızdan tasarruf etmek de sizin için önemlidir. İngilizce kelime öğrenmek için izlediğiniz animasyonlar da sandığınız kadar uzun süreli olmuyor. Yeteri kadar kısa ve net bir şekilde öğretilmesi gereken kelimeyi öğretiyor. Zamanınızı çok harcamadan İngilizce kelime öğrenmek istiyorsanız animasyonları denemelisiniz.

Aynı zamanda animasyonları her yerde izleme şansınız vardır. Mesela bir gün içinde animasyonları izlemek için zaman ayıramadınız. Okula, işe ya da herhangi bir yere giderken açıp telefonunuzdan rahatlıkla izleme şansınız var. Bu da ekstradan bir avantaj sağlıyor.

 

 

Eğlenceli animasyonları izleyerek İngilizce kelime öğrenmek bu yüzden kolay ve zahmetsizdir. Sen de bu yolu deneyip nasıl sonuçlar alabileceğini görmelisin!

 

 

 

Animasyonlu İngilizce Kelime Öğrenme