İngilizceyi akıcı konuşmak bir kenarda dursun, İngilizceyi temel seviyede konuşmak bile bazılarımız için korkutucu ve utanç verici geliyor değil mi? Ancak hayır, kimse İngilizceyi düşündüğünüz kadar mükemmel bilmiyor olabilir. Günlük hayatta karşılaştığınız herkes sizin geçtiğiniz yollardan geçmiş, hatta hala da geçiyordur. Kendinizi bu gibi durumlardan soyutlamadan akıcı İngilizce konuşmak için neler yapmanız gerektiğini düşünmelisiniz.

 

 

Cümle kalıpları

Neredeyse herkes yabancı insanlarla sosyalleşmek ister. Evet, bunun için de akıcı İngilizce konuşmak gerçekten önemli. Öncelikle İngilizce konuşmanın ilk adımı kelimelerdir! Kelime bilmeden konuşmanız zorlaşabilir. Kelimelerin yanında aynı zamanda kelime kalıplarını da bilmeniz İngilizceyi akıcı konuşmanızda artılar sağlayacaktır. Örneğin, “Would you like to eat meat?” – “Et yemek ister misin?”

Bu cümlede gördüğünüz gibi “Would you like to ….” İngilizce akıcı konuşma kalıpları günlük hayatta sıklıkla kullanılanlar arasındadır. Bu gibi birçok kelime grupları veya cümle kalıplarını bilmeniz sizin akıcı İngilizce konuşmanızı hızlandıracaktır.

 

 

 

Kendi kendine konuşmak

Yabancı insanlarla ya da başkalarıyla İngilizce konuşmak çoğu insanı gerebilir. Akıcı İngilizce konuşmak isteyenler için en pratik akıcı İngilizce konuşma yollarından biri de kesinlikle kendi kendine evde İngilizce konuşmaktır. Evet, bazılarınız için bu çok komik bir durum gibi gelebilir, ancak dışarıdaki insanlarla konuşurken çekinerek kuracağınız cümleleri kendi kendinize söylerken rahatlıkla kuracağınızı göreceksiniz. Hatta bu alışkanlık haline gelirse İngilizcenizin gittikçe daha da akıcı hale geleceğine şahit olabilirsiniz. Bir işi yaparken Türkçe konuşmak yerine İngilizce konuşmak sizi İngilizceyi ana diliniz gibi konuşmaya itecektir. Kendi kendinize konuşurken hata yapmaktan korkmayacak olmanız gelişmenize büyük etki edecek. Bir işi yaparken kendi kendinize İngilizce ne yaptığınızı anlatarak da akıcı İngilizce konuşabileceksiniz. Bu biraz komik veya saçma gelebilir ancak en etkili yollardan biridir.

 

 

 

 

 

Online arkadaş edinmek

Sadece kendi kendine konuşmak bana yetmez derseniz, internet arkadaşlıkları yardımınıza koşabilir! İnternetten tanıştığınız birçok ülkeye ait yabancı insanlarla mecburen İngilizce konuşmak zorunda kalacaksınız. Hem yeni insanlar tanımak, hem de akıcı İngilizce konuşmak için internet arkadaşlıkları idealdir. Çünkü internetten tanıştığınız insanlarla gerçekte buluşmadan konuşacaksınız ve bu durumda İngilizce konuşurken utangaçlığınız biraz daha azalacaktır. Zamanınızın birçok kısmını internette arkadaşlarınızla konuşmak için ayırabilirsiniz. Ancak gün içinde çok yoğun oluyorum diyecek olursanız, günde en az 10 dakikanızı yabancı arkadaşlarınızla İngilizce konuşmaya ayırın. Bu akıcı İngilizce konuşmanız için iyi bir yatırım olacak.

A few research examines that have been directed in Indonesia and other nation. The American research shows that 2.8% of the grade school kids populace experience issues in figuring out how to peruse, and in Indonesia, the number arrived at 51.7%. Parts of fitness related with a story communicated in Indonesian language (spoken and composed), show that writing article turns into a significant piece of learning the Indonesian language. In view of the reality referenced, it is important to improve the learning methodologies that can help you type your essay and help other students in creating and improving their capacity to compose papers. Language adapting, particularly writing, essentially centered around controlling the students so they can express their thoughts, musings, sentiments or conclusions through exposition writing, writing an individual book, condensing books, making notices, and making a logbook. Another disadvantage in language taking in is a factor from the instructor who underlines the hypothesis more than training, by inspiring the students to habituate writing their thoughts is the initial step to instill the way of life of writing to our young age.

 

 

 

Telaffuzu düzeltmek

Akıcı İngilizce konuşmanızı ilerlettiniz ve en son aşamaya kadar geldiniz. En son aşama nedir? Telaffuz ve aksanı düzeltmek. Eğer karşı tarafın sizi tamamen anlamasını istiyorsanız aksanınızı düzeltebilirsiniz. Bu sayede akıcı İngilizcenizi de süslemiş olursunuz. Akıcı İngilizce konuşurken telaffuzunuzu düzeltmek için sık sık İngilizce dinleme alıştırmaları yapabilirsiniz. İngilizce dinleyerek ve izleyerek aksanınızı geliştirebileceksiniz.

 

 

Bu akıcı İngilizce konuşma teknikleriyle artık daha iyi İngilizce konuşacaksınız. Daha fazla kelime ve kelime grupları öğrenerek İngilizcenizi akıcı hale getirebilirsiniz. Bu konuda size en hızlı ve en akılda kalıcı hizmeti sunan Dilgoo ile artık İngilizce kelime ezberleyebileceksiniz. Öğrendiğiniz halde de unutmayacaksınız. Dilgoo Da Vinci metodunu kullanarak saatte 600 kelime öğrenmenizi sağlıyor. Siz de denemeye başlayın!