İngilizceyi öğrenmek bazıları için gerçek bir işkencedir. İngilizce gramerin karışıklığı, İngilizce kelime öğrenmenin zorluğu, İngilizce konuşamamak… bunların hepsi ve daha fazlası bir araya gelince tam bir karmaşaya dönüyor. Çoğu insan bu karmaşadan sağ çıkamıyor. Belki de sen de onlardan birisindir? İngilizceyi işkenceden çok, eğlenceye çevirirseniz tüm sorunlar çözülebilir.

 

 

 

 

Eğlenceli İngilizce öğrenmek için neler yapılabilir?

İngilizceye eğlenceyi getirmek yerine eğlendiğin alanlara İngilizceyi getir. “Nasıl yani?” der gibi duruyorsun. Örneğin, arkadaşlarınla bir mekanda oturmak için anlaştınız. Bir aradayken durmadan sohbet ediyorsunuz. Bir şeylerden bahsederken İngilizce anlatmayı deneyebilirsin. Mekanda oturan arkadaşlarından İngilizcesi iyi olan biri de size kolaylıkla yardım edecektir. Kendini rahat hissettiğin insanların yanında İngilizce konuşmakta zorluk çeksen bile utanmayacaksın. Hatta kendine bir zaman koy. Telefonunda zamanı belirle ve zamanın bittikten sonra dilersen Türkçeye geri dönersin.

 

 

 

 

Oyunlar

Arkadaş diye başlamışken buradan devam edelim. Ne kadar yaşım geçti desen de oyun oynamanın ne kadar zevkli ve eğlenceli olduğu konusunda hemfikirizdir. Bazı kelime oyunları ile eğlenirken İngilizce de öğrenebilirsin. Arkadaşlarla toplandığınızda İngilizce oyunlar oynayabilirsiniz. Örneğin, bazı özellikleri verip insanların tahmin etmesini isteyebilirsin. Bir filmi tahmin etmelerini istersen özelliklerini İngilizce anlat. Karşındaki arkadaşların da hangi film olduğunu söylesin. Bu şekilde İngilizce dinleme ve İngilizce konuşmanızı geliştirebilirsiniz. Başka bir oyun önerisi olarak ise kelimelerle oynayabileceğiniz oyunlar olabilir. Harflerin karışımından İngilizce kelime bulabilirsiniz. Ya da adam asmaca oyununu İngilizce kelimelerle uygulayabilirsiniz. Arkadaşlarınla oyun oynarken eğlenirken İngilizce de öğreneceksin.

 

 

 

 

Yurt dışına çıkıp insanları tanımak

Yurt dışına çıkmak sandığımız gibi kolay değil. Tabii ki biliyoruz. Hatta belki de küçük yaşından beri yurt dışında yaşayan birine göre %80 daha başarısız olacağız. Ancak yurt dışına çıkmanın ne kadar etkili olduğunu sen de biliyorsun. Yurt dışına çıkmak, farklı kültürleri görmek, yabancı insanlarla karşılaşıp sohbet etmek dünyanın en eğlenceli şeylerinden biridir. Tabii bunları yaparken İngilizce yapmak zorunda kalacaksın. Bu daha çok keyif almana vesile olacak. İngilizceyi geliştirmek için neredeyse en etkili yollardan biridir. Yanında hep yabancı birini bulundur ki İngilizce konuşmakta zorluk çek.

 

 

 

 

 

Yabancı Youtuberları keşfet

Youtube neredeyse artık herkesin favorisi olmuş durumda. En çok kullanılan mecralardan biri olduğu için en eğlenceli içeriklerin de oradan çıktığını görebiliyoruz. Eğer normalde de Youtube videoları izliyorsan ancak yabancı Youtuberları takip etmiyorsan hemen açıp videolarına göz gezdir. Kendi ilgi alanına göre bir sürü kanal göreceksin. Kanallardaki videoları tek tek açıp izle. Eğlenceli İngilizce öğrenme videoları bu konuda sana yardımcı olacak. Sonuçta en çok eğlendiğin şeyleri yaparken İngilizce konuşan insanları izlemek sana faydalı olacak.

 

 

 

 

Animasyonlarla İngilizce öğren

Eğlenceli İngilizce öğrenme denince akıllara Dilgoo’nun gelmesi gayet doğal. Eğlenceli animasyonlarla İngilizce öğrenmenizi sağlıyor. Da vinci metodunu kullanarak kelimeleri Türkçe kelimelere benzeterek İngilizce kelimelerin aklınızda daha kolay bir şekilde kalacağının garantisini veriyor. En eğlenceli ve en hızlı İngilizce öğrenmek isteyenler hemen web sitemizi ziyaret edebilir.

 

 

Eğlenceli İngilizce Öğrenmenin Yolları Neler