İngilizce öğrenmek neredeyse mümkün değil gibi duruyor, değil mi? Sakın böyle düşünmeyin. Öncelikle hiçbir şeyin imkansız olmadığını bilmeniz gerekiyor. İngilizce de kolay bir dil olmasına rağmen herkesin gözünde çok büyük bir problem haline geliyor. Birçok İngilizce öğrenme tekniğiyle bu işi halledebilirsiniz. Sizin de İngilizceyi daha fazla gözünüzde büyütmemeniz için en yararlı 5 İngilizce öğrenme tekniğini derledik. 

 

 

 

Düzen oluşturmak

Her şeyden önce bir dili kökünden öğrenmek için bir plan oluşturmak en iyisi olacak. Kendi kendinizin öğretmeni olmak istiyorsanız çalışmanız için bir düzen oluşturabilirsiniz. Sırayla hangi konuları, nasıl şekilde öğreneceğinizi planlayabilirsiniz. Örneğin, bir dili en başından öğrenmek istiyorsanız ilk olarak alfabe ile başlayabilirsiniz. Sonrasında harflerin nasıl seslendiğini öğrenebilirsiniz. Bu şekilde kendiniz için kısa süreli bile olsa bir düzen oluşturmak sizi hızlandıracaktır.

 

 

 

 

İzlemek ve dinlemek

Bir dili öğrenmemizin sebeplerinden biri de o dilde konuşan insanlarla iletişim kurma ihtiyacımızdır. İngilizce öğrenirken aynı zamanda eğlenmek hiç de zor değildir. İngilizce olan tüm dizi, film ve müzikler sizin kurtarıcınız olabilir. Kendi ilginizi çekecek olan yabancı dizi ve filmleri izleyerek hem de dinleme becerinizi geliştireceksiniz. Eğer İngilizce temeliniz varsa izlediğiniz film, dizi veya belgeselleri altyazı olmadan izlemeniz de yararlı olacaktır. Bir de müzik dinlerken şarkı sözlerini tahminde bulunarak anlamaya çalışın. Bu şekilde İngilizce öğrenirken İngilizce dinleyerek eğlenceyi de yakalamış olursunuz.

 

 

 

 

Okumak

Bu kelime size çok sıkıcı gelecektir. Çoğu insanın zorluk çektiği konulardan biri de okumaktır. Okumak derken herkesin aklına sıkıcı metinler gelirse tabii ki, kimse bunu yapmayı istemeyecektir. İngilizce okumak gerçekten İngilizcenin gelişmesi için en önemli yollarından biri olabilir. Görsel hafızanız ile İngilizceyi daha çabuk kavrayabileceksiniz. Evet, belki bu biraz zaman alacaktır. Ancak sevdiğiniz ve ilgili olduğunuz birçok konuda metin, kitap, blog yazıları okuyarak İngilizcenizi geliştireceksiniz. Aynı zamanda takip ettiğiniz çoğu konuyu sosyal medya hesaplarında İngilizce olanlarını da bulup okuyabilirsiniz. Okumalar yaparak aynı zamanda cümle kalıplarına da hakim olacaksınız.

 

 

 

 

Yabancı arkadaş edinmek

Ne kadar klasik gelse de İngilizce öğrenmenin yollarından biri de yabancı arkadaş edinerek onlarla iletişim halinde olmak. Ancak bunu yaparken İngilizce konuşmaya yetecek kadar az da olsa dile hakim olup olmadığınızı ölçmeniz gerekiyor. Çünkü bir anda İngilizce konuşmaya çalışmak motivasyonunuzu düşürebilir. İlk önce dilin temelini öğrenip daha sonrasında kendinizi insanlarla sadece İngilizce konuşmaya iterseniz çok daha yararlı bir şekilde öğreneceksiniz.

 

 

 

 

İngilizce kelime ezberlemek

Bir dilin grameri onun temelidir. Ancak bu grameri öğrenirken paralel olarak İngilizce sözlük kullanarak kelime de öğrenmek de yararlı olacaktır. İngilizce kelime öğrenmek bazıları için ezberlemekten dolayı zor gelecektir. Ancak Dilgoo en etkili yollarla günde 600 kelime öğrenmenizi sağlayacaktır. Dilgoo da vinci metodunu kullanarak Türkçe kelimelerle benzeterek İngilizce kelimeleri kolayca öğrenmenize yardımcı olacaktır. Bu sayede pratik bir şekilde İngilizce kelime dağarcığınızı genişleteceksiniz.

 

 

En İyi 5 İngilizce Öğrenme Tekniği