Dil öğrenmekten çok, artık o dili hemen kavramak önemli olmaya başladı. Neden mi? Yıllarca süren dil öğrenme sürecinden bir sonuç alamayınca insanların başka yöntemlere yoğunlaşması ve hemen sonuç almak istemesi oldukça doğal değil mi?

 

 

Tabii ki, İngilizce bu dillerin başında geliyor. Yıllardır öğrenmeye çalışan insanların halen İngilizcede zorluk çektiğini görüyoruz. Bu yüzden de insanların gözleri hep en hızlı İngilizce öğrenme tekniklerini aramaktadır. Ne kadar hızlı olsa da bir dili tamamen öğrenmek için tabii ki biraz uğraşmanız ve size göre en doğru yöntemi bulmanız gerekiyor.

İngilizceyi hızlı bir şekilde öğrenmek için ilk önce temel gramer bilgisi yeterli olacaktır. Gramerden sıkılanlar için tıklayın.

 

 

 

Sık sık İngilizce bir şeyler dinleyin

Hızlı İngilizce öğrenme yollarından biri sürekli olarak dinlemektir; yolda İngilizce müzik dinlemek, İngilizce dizi izlemek ve b. Dinlerken İngilizce cümleler, İngilizce kelimeler ve kelime grupları aklınızın bir köşesine yerleşecek. Bunları kullanmasanız bile İngilizce bir şey duyduğunuzda bir süre sonra anlayacaksınız.

 

 

 

 

Utanmayın, konuşun

En hızlı İngilizce öğrenme yollarından biri dinlemekse bir diğeri de kesinlikle konuşmaktır. Kısa sürede İngilizce öğrenmek isteyenlerin İngilizce konuşmak en büyük problemidir. Her şeyden önce bir dilde konuşacaksanız bütün utangaçlığınızı üzerinizden atmanız gerekiyor. Herkes İngilizceyi neredeyse aynı yollardan geçerek öğrendi. Gramer hatası yapacaksınız. Ama bu azminizi ve hırsınızı asla düşürmesin. Hata yaparak konuşun. Hatalarınız zamanla düzelmiş olacak. Bu çok da zamanınızı almayacak. Bu yüzden durmadan konuşun. Birçok yabancı insanlarla tanışın ve onları dinleyip onlarla iletişime geçin. Kısa bir sürede sonuç elde edeceğinizden eminiz.

 

 

 

Yurt dışına çıkın

İnsanlarla İngilizce konuşmak için birçok insanın tercih ettiği yollardan biri de yurt dışıdır. Yurt dışında İngilizce konuşma zorunluluğunuz olacak ve bundan asla kaçamayacaksınız. Tam kapana kısılmış bir şekilde hata yaparak da olsa konuşmaya başlayacaksınız. Bu sayede hızlı bir şekilde İngilizce öğreneceksiniz.

 

 

 

 

Benzetme yoluyla öğrenme

Dünyanın en hızlı İngilizce kelime öğrenme metodunu merak edenler için ise Dilgoo yardımınıza koşuyor. Da Vinci metodu ile kısa süre içerisinde İngilizce öğrenebileceksiniz. Nedir bu Da Vinci metodu?

İngilizce kelimeleri aklınızda tutamadığınız zaman Türkçe bir kelimeye benzeterek daha çok aklınızda yer edinmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin, “skirt” kelimesini “eteğini sıkı ört” diyerek anımsatabiliriz. Bu şekilde kodlama yaparak gözünüzün önüne getirebilirsiniz. Dilgoo bunlarla uğraşmamanız için en hızlı şekilde İngilizce öğrenmenizi sağlayacak eğitim setlerini sunuyor. Dilgoo birçok İngilizce kelimeyi Türkçe kelimelerle benzeterek kodlama yapıyor. Bu benzetmeleri ve kodlamaları da animasyonlarla ifade ediyor. Bu sayede birçok yönden hızlı bir şekilde İngilizceyi öğreneceksiniz. Dilgoo ile saatte 600 kelime öğreneceksiniz.

Hızlı İngilizce Öğrenmenin Yolları