Senelerdir okulunuzda İngilizce dersleri görüyorsunuz. Her sene gördüğünüz konuları yine anlamadan ya da sadece İngilizce gramere üstünkörü bakarak geçmişsinizdir. Sonrasında ise İngilizce tek bir cümle kuramadan okulunuzu bitirmiş oluyorsunuz. Bunlar çok bilindik ve neredeyse herkeste gördüğümüz durumlardır. Evet, tüm bunların hepsi doğru olabilir ama bu gidişatı değiştirmek de aslında sizin elinizde.

 

 

 

 

 

 

Neden İngilizce derslerinden faydalanamıyoruz?

Bunun birçok sebebi olabilir. İlk önce bu konuda en başından beri istikrarlı olmak çok önemli. İngilizce derslerinin en başından dinlemek ve öğrenmek sizi diğer aşamaya götürecektir. Ancak en başından beri anlamayınca hemen vazgeçip bıraktıysanız İngilizce derslerinden faydalanmamanız çok doğal. Kendi eforunuz ve hevesiniz olmadan bir şeyler yapamazsınız. Bu yüzden en başından İngilizce derslere tutunmanız gerekiyordu. Diğer yandan ise öğretmen etkeni de çok önemlidir. Eğer dersinize giren öğretmen çok istekli ve anlayışlı bir öğretmen değilse yine hevesiniz kaçabilir ve İngilizce derslerinden bıkarsınız. İngilizce dersleri okullarımızda sadece teknik olarak öğretiliyor. Yani sadece ezbere dayalı İngilizce gramer ile öğrenmemiz bekleniyor. Hatta akıcı bir şekilde İngilizce konuşmamız bekleniyor. Bir dil kesinlikle bu yöntemlerle öğrenilmez. Çünkü İngilizceyi öğrenerek sadece gramer öğrenmiş olmuyoruz. Aynı zamanda birçok insanlarla konuşma imkanı kazanıyoruz. Bir kültürü öğrenmiş oluyoruz. Bu yüzden İngilizce derslerinden faydalanamıyoruz.

 

 

 

 

 

İngilizce derslerini neye göre değerlendirmeliyiz?

İngilizce derslerini kendi algılayış biçiminize göre almanız en mantıklısı olacaktır. İlk önce hangi konuda eksik olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. Örneğin, grameriniz çok iyi ancak İngilizce dinleme ve konuşmanız çok kötüyse bunlara yönelik İngilizce dersleri görmeniz gerekiyor. Aynı zamanda İngilizce seviyenizi bilmeniz de sizin için daha iyi olacaktır. Seviyenizi bilerek hangi konulara çalışmanız gerektiğini bileceksiniz.

 

 

 

 

 

İngilizce dersleri nereden alabiliriz?

İngilizceyi eğer okulunuzda öğrenemediyseniz sıkıntı yok. Şanslısınız ki, şimdilerde İngilizce derslerini her yerden öğrenme imkanınız var. İngilizceyi dilerseniz İngilizce kurslarda, online İngilizce kurslarıyla, özel ders alarak, İngilizce kitaplarla, evde kendi kendinize öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

 

İngilizce kurslar ne kadar pahalı olsa da kapsamlı bir şekilde İngilizceyi öğrenmenize fırsat tanıyor. Her beceri için özel dersleri olan İngilizce kurslarında İngilizce derslerini alabilirsiniz. İngilizce konuşma, İngilizce yazma, İngilizce okuma, İngilizce dinleme, İngilizce gramer derslerinin hepsi İngilizce kurslarında alabileceksiniz.

 

 

 

 

Eğer çok fazla insan içinde öğrenmek istemiyorsanız başka bir yol ise İngilizce özel derslerdir. Özel dersler İngilizce kurslar gibi biraz pahalı olsa da çok fazla etkisini görebileceğiniz bir yöntemdir. Öğretmenlerden birebir olarak İngilizce ders almak İngilizcenizi etkili bir şekilde geliştirecektir.

 

 

 

 

 

Online İngilizce kursları ile bir yere gitmeden İngilizce dersleri alabilirsiniz. Online İngilizce dersleri birbirinden çeşitli seçeneklere sahiptir. Kendinize uygun olan eğitim setlerini beğenip satın alabilirsiniz. Online İngilizce dersleri on zamanlarda herkesin tercih ettiği İngilizce öğrenme yöntemlerinden biridir. İngilizce derslerini kendi seviyenize uygun seçerek eğitim alabilirsiniz.

İngilizce öğrenirken belirli kitaplardan yararlanabilirsiniz. Sadece bu kitapları okuyarak ve birçok soru çözerek bile İngilizcenize katkıda bulunabilirsiniz.

 

 

 

 

İngilizceyi Dilgoo ile öğrenmeyi denediniz mi hiç? Eğlenceli animasyonlar ile İngilizce kelimelerin okunuşunu Türkçe kelimelere benzeterek daha kolay öğrenmenizi sağlayacak Dilgoo eğitim setlerini inceleyin deriz. Dilgoo kısa süre içerisinde İngilizceyi kolaylıkla ve kalıcı bir şekilde öğrenmeniz konusunda size garanti veriyor. Bu fırsatı kaçırmamanız gerekiyor. Haydi siz de tıklayın ve etkisini görün.