İngilizce konuşan birileriyle karşı karşıya geldiğinizde panik oluyorsunuz. Türk birinden de İngilizce öğrenmekte zorluk çekiyorsunuz. Kitaplardan da konuşma pratiği yapılmayacağına göre… Buna bir çözüm yolu bulmamız gerekiyor demektir. Haydi iş başına!

 

 

 

 

 

 

Nasıl İngilizce görüntülü konuşabiliriz?

İngilizce konuşmak için etkili pratik yapmanın bir yöntemi de görüntülü konuşmaktır. Bu konuda endişen olabilir. Sonuçta İngilizce öğrenmeye daha yeni başlamışsındır, kendini konuşmaya hazır hissetmiyorsundur. Bunlara tek tek çözüm bulmamız gerekiyor. Bunun için de İngilizce görüntülü konuşmak için özellikle uygulamalara yönelebilirsin.

 

 

 

 

 

 

Sadece İngilizce görüntülü konuşmak amaçlı uygulamalar

Bazı uygulamalar sırf ana dili İngilizce olan insanlarla konuşabilmen için vardır. Bu uygulamalarda ana dili İngilizce olan insanlar, İngilizce öğretmenleri, diksiyonları düzgün İngilizce konuşanlarla pratik yapmak çok etkili olacaktır. Birçoğuyla arkadaş olup, onlarla sık sık görüşme imkanı da sağlayabilirsin. Ayrıca İngilizce görüntülü sohbet etmek sana da eğlenceli gelmiyor mu?

 

 

 

 

 

 

İngilizce öğrenme uygulamaları

İngilizce öğrenme uygulamalarının sadece kelime öğrenmek, gramer öğrenmek için olduğunu düşünüyorsan, yanılıyorsun. Çünkü bazı İngilizce öğrenme uygulamaları o kadar geniş içeriğe sahip olabiliyor ki, bu uygulamalar sayesinde her beceriyi geliştirebiliyorsun. Bazı İngilizce öğrenme programlarında İngilizce konuşma bölümü olacaktır. Bu bölümde insanlar karşılarında biriyle görüntülü konuşarak İngilizce konuşma pratiği yapabiliyor. Bazı uygulamalarda sırf İngilizce öğrenmek isteyenlerle konuşuyorsun. Yani senin rahatsız olmanı sağlayacak hiçbir şey yok aslında. Çünkü karşında görüntülü konuştuğun insan da senin gibi İngilizce öğrenmeye çalışıyor. Bundan daha iyi ne olabilir ki!

 

 

 

 

 

 

Görüntülü konuşma uygulamaları

Bu uygulamaların İngilizceyle pek alakası yok açıkçası. Ancak neredeyse herkesin sosyal medya hesaplarının olduğu konusunda seninle hemfikiriz, değil mi? Bazen sosyal medyada harika arkadaşlıklar kurabiliyoruz. Bu sosyal medya hesaplarında aynı zamanda yabancı birileriyle de arkadaş olabiliyoruz. Bir süre sonra bu arkadaşlarınla konuşmak için daha spesifik uygulamaları kullanma ihtiyacın olabilir. Mesajlaşarak, sesli arayarak, görüntülü arayarak İngilizce konuşmayı, İngilizce yazmayı geliştirmek için bu uygulamalar daha pratiktir. Görüntülü, sesli ve mesajla konuşabileceğiniz uygulamalarla rahatlıkla İngilizce görüntülü sohbet edebilirsin.

 

 

 

 

 

 

İngilizce görüntülü konuşmanın avantajları

İngilizce görüntülü konuşuyoruz ama niye? Bu soruya da cevap vermek çok önemlidir. Görüntülü İngilizce konuşmak bana ne kazandıracak diye düşünmelisin.

Öncelikle her zaman elinin altında bulunan telefonunla bunu yapacaksın. Düşünsene ne kadar rahat ve kolay olacağını! Sadece istediğin uygulamayı indirmek kalıyor. Tabii aralarından seçmekte zorlanabilirsin. O ayrı.

Uygulamaların ücreti hariç özellikle bir ücret ödemeden İngilizce konuşmayı öğreneceksin. Ücretsiz oluşu dikkatini çekti, biliyorum. Tabii ki, bazı uygulamalar ücretsiz olduğu halde birçoğu da ücretli oluyor. Ancak bu bir kursun fiyatı kadar yüklü bir miktar değil. Almaya değer!

 

 

 

Yeni insan tanıyacaksın. Yeni insan tanımak senin ufkunu açar, dünya görüşünü iyi anlamda etkiler. Hele bir de yabancı biriyle görüntülü konuşmak daha fazla artı kazandırıyor. O kültürün insanının tonlamasını, el hareketlerini, jest ve mimiklerini görerek dilin kullanışı konusunda daha da aydınlanacaksın.

İngilizce görüntülü konuşmaların zaman kazandırması da önemli özelliklerinden biridir. Mesela, İngilizce öğrenmek için kurslara giderken zamanın çoğunu harcamak zorundasın. Ancak evindeyken uygulamayı açıp 5-10 dakika konuşmak bile artı sağlayacaktır. Tabii bunu 30 dakikaya kadar çıkarabilirsin. Tamamen sana kalmış.

 

 

 

 

 

 

Görüntülü İngilizce konuşmadan önce yapman gereken önemli bir şey var; İngilizce kelime öğrenmek. Biliyorsun ki bu neredeyse herkesin zorlandığı bir konu. İngilizce kelimeleri öğrenememek, hatırlayamamak çok sık rastlanan durumlardan biridir. Bu yüzden Dilgoo işin içine giriyor ve Da Vinci metodunu kullanarak İngilizce kelime öğrenmeni sağlıyor. Peki neden Da Vinci metodu? Ne içindir bu? Dediğimiz gibi İngilizce kelimeleri öğrenememek, özellikle de öğrendikten sonra hatırlayamayanların en güzel ilacı Dilgoo’da. Nasıl mı? Bak bakalım.

 

 

 

İngilizce Görüntülü Konuşma