Gün içinde neler yaptığınızı paylaştığınız birileri hep vardır. Ancak bazen çoğu şeyi içimizde tutmaya çalışırız. Duygularımız ve iç dünyamızı herkesten saklarız.

 

 

 

 

Günlük tutarken bir amaç belirlemek

Birçok insan hala daha iç dünyasını, hayatını anlatabileceği bir yere sığınmak istiyor. Bunlardan biri de günlüklerdir. Günlük tutmak çoğu insanı rahatlatan bir şey olsa da çoğumuzun istikrarlı bir şekilde yapmadığını görebiliyoruz. O yüzden günlük tutarken amaç edinmeniz de çok önemli. Örneğin, İngilizce öğrenirken günlük tutmayı denediniz mi hiç?

İngilizce yazma becerisini geliştirmek herkes için önemli. Bunu neden daha güzel ve rahatlatıcı bir eylemle yapmıyoruz o zaman? İngilizce günlük yazarak hem öğrenip, hem de eğleneceksiniz.

 

 

 

 

 

 

İngilizce günlük tutarken ne yapmalı?

İlk önce ne ile ilgili yazacağınıza bir karar verin deriz. İngilizce seviyenize göre de bunu düşünebilirsiniz. Eğer İngilizce seviyeniz uzun ve detaylı cümleler yazmaya müsait değilse, basit ve genel cümlelerle o gün neler yaptığınızı anlatacağınız günlük tutabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güzel bir defter almak

İngilizce günlük tutarken sizi motive edecek defterler bulmanızı tavsiye ederiz. Renkli, desenli defterleri kendi zevkinize göre satın alıp günlük tutmaya başlayabilirsiniz. Dümdüz deftere yazmak belki de size biraz daha ders çalışıyormuşsunuz hissiyatı verebilir. O yüzden kendinizi İngilizce günlük tutmaya heveslendirecek defterlerle işe başlayabilirsiniz!

 

 

 

 

 

 

 

 

Günlüğünüzü ne sıklıkla yazacaksınız?

İngilizce günlüğünüzün konusunu belirledikten sonra kendinize hedef koyun. Hangi aralıklarla günlüğünüze bir şey yazmayı planlıyorsunuz? Bunu düşünün ve belirli bir plana uygun hareket edin. Bu sizin düzenli olarak İngilizcenizi geliştirmeniz için bir adım olacak.

 

 

 

 

 

 

 

Günlüğünüzü arkadaşınız olarak görün

İngilizce günlük tutmayı kendiniz için sorumluluk olarak görmeyin. Günlüğünüz sizin en yakın arkadaşınız olacak. Ama bu arkadaşınızı yabancı bir arkadaş olarak düşünün. En basit İngilizce cümlelerle kendinizi ifade etmeye çalışın.

Several students enlist yearly in English language office at Djilali Liabes University, for the level of Bachelor of Arts in English language didactics. As a major aspect of their investigations, those students are required to compose papers all through the six semesters they should spend at the college, and sit for composed assessments toward the finish of each semester. Be that as it may, their failure to compose satisfactorily influences their evaluations adversely and starts off the everlasting discussion over students’ using http://essaysinformation.info/ writing insufficiency. The explanations for this inadequacy have been generally credited to poor English language guidance at medium and auxiliary schools’ levels as low section necessities grant the confirmation everything being equal, even the individuals who do not have the simple rudiments of English language. Concerning average quality and decay that Algerian educational framework is seeing, raising the section prerequisites and forcing higher induction benchmarks will bring about only denying students, who are casualties of the poor educational framework in any case, from seeking after their investigations in a field of their decision. Moreover, much in the wake of joining the college, students end up in a domain, which doesn’t cook for their needs suitably, and come up short on a portion of the fundamental necessities expected to help and empower them to build up their language abilities appropriately, particularly writing that directly affects students’ scholarly interest.

İngilizce günlük yazarken istediğiniz kadar samimi olun. Sonuç olarak günlüğünüz sizin sığındığınız bir arkadaşınız. Onunla konuşurken çekinmenize gerek yok. Her yazmaya başladığınızda “dear diary” ile başlamayı unutmayın. Daha rahat bir şekilde yazmanız için samimi sözcükleri kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

İngilizce seviyenize göre yazın

İngilizce yazmakta zorluk çekenler için ise en basit cümlelerle kendinizi tanıtmayı deneyin. Örneğin;

“Dear diary,

My name is Sinem. I am 17 years old. I am from İstanbul but I live in İzmir. I love İzmir so much. I have two brothers and I always spend time with them. Okay, now I am going. See you soon ????”

 

Bu örnekteki gibi kısa ve öz şekilde kendinizi tanıtabilirsiniz.

 

 

 

 

İngilizce günlük yazma örneklerine bakarak da kendinize ilham alabilirsiniz;

“Dear diary,

I want to talk about my day. I woke up so early today. Then I went to university. I have 3 lessons today so I couldn’t meet my other friends. But I could spend time with my classmates. We had fun a lot. After lesson we went a cafe and drank coffee. I came at home about 5 PM. I decided to spend time with my mom. So we cooked food together. Then I wanted to write you because you know, these days I was careless about you. Please forgive me. I will write you everyday. So see you soon my sweet diary!”

 

“Sevgili günlük,

Günüm hakkında konuşmak istiyorum. Bugün çok erken uyandım. Daha sonra üniversiteye gittim. Bugün 3 dersim vardı, bu yüzden de diğer arkadaşlarımla buluşamadım. Ama sınıf arkadaşlarımla vakit geçirebildim. Çok eğlendik. Dersten sonra bir kafeye gittik ve kahve içtik. Eve de akşam beşte geldim. Annemle vakit geçirmeye karar verdim. Ve beraber yemek yaptık. Daha sonrasında sana yazmak istedim çünkü sen de biliyorsun ki, son zamanlarda seni ihmal ettim. Lütfen beni affet. Sana her gün yazacağım. O zaman görüşürüz benim tatlı günlüğüm!”