İngilizce öğrenmenin zorlu yollarından biri de İngilizce kelime ezberlemektir. Akıcı İngilizce konuşmak için kesinlikle İngilizce kelime ezberlemek gerekiyor. İngilizce kelime öğrenmek için yıllarca emek verenler hala dahi öğrenebilmiş değil. Birçok metotlarla bunu aşmayı denemiş olanların en çok tercih ettiği yollardan biri de İngilizce kelime kartlarıdır.

 

İngilizce kelime ezberleme kartları kağıtların üzerine Türkçe kelimeleri ve arkasına da İngilizce karşılığı olan kelimeleri yazarak İngilizce kelime ezberleme yöntemidir. İngilizce kelime kartları ile kelimeleri sık sık tekrarlama imkanınız olacak.

 

 

 

Kartları kendiniz hazırlayın

İngilizce kelime ezberleme kartları artık her yerde satılsa da size önerimiz kendi ellerinizle hazırlamanız. Çünkü kendi hazırladığınız kartların sizde daha çok etkisi olacak. Bu etkiyi görmeniz de çok uzun sürmez. Yazarken öğrenmek çoğu kişinin de denediği yöntemdir. Hem İngilizce ezber kartlarıyla, hem de İngilizce yazarak İngilizce kelimeleri ezberleyeceksiniz.

İngilizce kelime kartlarını bildiğiniz kelimelerden çok, zorlandığınız ya da sık sık unuttuğunuz kelimeler için hazırlarsanız daha verimli olur. Hem de boşuna zamanınızı kaybetmemiş olursunuz.

 

 

 

 

Kartlara çalışırken hedefinizi belirleyin

İngilizce kelime ezberleme kartlarını hazırlarken kendinize hedef koyun. Örneğin, bugün 10 tane İngilizce kelime kartları hazırlayacağım diyerek işe başlayın. 10 İngilizce kelime kartlarını hazırlayıp günde sık sık bakarak ezberleyebilirsiniz. Bir sürü kelime kartı hazırlayıp sonraki günlerde ezberlemeye çalışırsanız biraz daha kelimeleri karıştırmanız mümkün. Yazdığınızı aynı gün üstüne ezberleyerek daha kalıcı bir şekilde öğrenmiş olursunuz.

 

 

 

Resimli İngilizce kelime kartları

İngilizce kelime ezberleme kartları arasında resimli olanları vardır ki bu da en dikkat çekenleridir. Resimli İngilizce kelime ezberleme kartları sayesinde görsel hafızanızı kullanacaksınız. Bu sayede çizimler ve resimlerle kelimeleri bağdaştıracaksınız. Birçok insanın da sıklıkla kullandığı resimli İngilizce kelime ezberleme kartlarıdır.

 

 

 

 

İngilizce kelime kartlarını her yerde bulundurun

İngilizce kelime öğrenme kartlarını birçok yere yapıştırabilirsiniz. Her gün kullandığınız masanıza, bilgisayarınızın kenarlarına, komodininizin üstüne, buzdolabınıza ve başka birçok yere yapıştırarak kelimelerin aklınızda yer edinmesini sağlarsınız. Artık bu kelimeyi öğrendim, tekrar etmeme gerek yok dediğiniz kelimeleri de kaldırıp yeniden farklı kelimeler eklerseniz bir haftada hayal edemeyeceğiniz kadar kelime öğreneceksiniz.

 

 

 

İngilizce kelime ezberlemenin bir diğer kalıcı yollarından biri de Da Vinci yöntemidir. Dilgoo eğlenceli ve akılda kalıcı animasyonlar hazırlayarak benzetme yollarıyla en kısa sürede birçok İngilizce kelime öğrenmenize yardımcı oluyor. Daha fazla kelime öğrenmek ve bu öğrendiklerinizin kalıcı olmasını istiyorsanız web sitemizi ziyaret edebilir ve eğitim setlerimizi inceleyebilirsiniz.