İngilizceyi öğrenirken kelimelere takıldığımız çok oluyor. Kimimiz öğreniyor ancak unutuyor, kimimiz ise İngilizce kelimeleri ve ifadeleri hepten öğrenemiyor. Ancak bunun için endişe etmenize gerek yok. Endişe etmekten çok kendinizi geliştirmek için bir yol bulmalısınız.

Günümüzde artık İngilizce kelime öğrenmenin birçok yolu var. Videolar izleyerek, film/dizi izleyerek, kelime kartlarını kullanarak ve başka birçok yollarla İngilizce kelime öğrenmek mümkün.

İngilizce kelimeleri bir kitaptan öğrenmeyi tercih edenlerin de çok olduğunu görüyoruz. Sözlükten tutun, birçok kitaplarla İngilizce kelime öğrenmeniz mümkün. Ancak bazı kitaplar vardır ki bunlar İngilizce kelime öğrenmenizde direkt olarak büyük rol oynar.

 

 

 

 

 

 

İngilizce kelime kitapları nelerdir?

Bazı İngilizce öğrenme kitapları gramer öğretmeye, bazıları öğrenilen grameri pekiştirmek amaçlı alıştırma kitaplarıdır. Bir de İngilizce gramerin yanında İngilizce kelime öğretmeye yönelik kitaplar da mevcut. Bu kitaplar her ne kadar sözlüklere benzeseler de adı üstünde de görebiliriz ki sözlüklerden bir tık farklıdır. İngilizce kelime kitaplarındaki içerikler sadece İngilizce kelimeleri verip çevirisi yazılmasıyla bitmiyor. Bu kitaplarda aynı zamanda İngilizce kelimelerin cümle içinde kullanımı da gösteriliyor. Sadece İngilizce kelimelerle kısıtlı kalmayıp, İngilizce ifadeler, İngilizce deyimler ve atasözlerinin de yer aldığını söyleyebiliriz.

 

 

 

 

 

 

İngilizce kelime öğrenme kitaplarının çeşitleri

Genel olarak İngilizce kelime kitapları dediğimize bakmayın, her yayının kendine özgü bir yöntemi vardır. Bu da İngilizce kelime kitaplarının ne kadar çok çeşidi olduğunu bize gösteriyor.

Bazı İngilizce kelime öğrenme kitapları kelimeleri öğrenmeyi hafıza teknikleriyle öğretiyor. Mesela, Da Vinci metoduyla İngilizce kelime kitabı ya da genel olarak hafıza teknikleriyle İngilizce kelime öğrenme kitabını gösterebiliriz.

 

 

 

 

Bir diğer çeşit olarak, kelimelerle beraber İngilizce kelime alıştırmaları bulunan İngilizce kelime kitapları da mevcuttur. Bu kitaplarda İngilizce kelimelerin anlamları bulmacalar ile de soruluyor. Bu sayede kelimeleri daha da eğlenerek öğrenip pekiştirebilirsiniz.

İngilizce kelime kitaplarının çeşitlerinden biri de günde belirli sayıda kelime öğreneceğinizi amaçlıyor. Mesela “Günde 50 önemli İngilizce kelime öğren” gibi birçok başlıklı İngilizce kelime kitapları mevcuttur. Bu kitaplar birçok insanın daha çok dikkatini çekiyor. Çünkü bir sayı vermek ve günde bunu öğreneceğini duymak herkesi memnun eder. Bu gibi kitaplar memnun ettiği kadar güven de kazandırır.

 

 

 

 

 

 

İngilizce kelime kitaplarında kelimeleri resimli olarak öğreten kitaplar da mevcuttur. Bu İngilizce kelime kitapları genel olarak çocukların İngilizce öğrenmesi için tasarlanmıştır. Çocuklarınızın İngilizce öğrenmesini küçük yaşlarından sağlamak için ideal kitaplardır.

Kelimelerin yanında edatlar veya deyimlerin olduğu kitaplar da mevcuttur. Bu kitaplarda İngilizce kelimeleri daha detaylı bir şekilde öğrenirsiniz. Kategorize edilmiş olduğundan dolayı da rahatlıkla ne öğrendiğinizi bileceksiniz.

 

 

 

 

 

Dilgoo ile İngilizce kelime öğrenmeyi denediniz mi hiç? Dilgoo İngilizce kelime kitapları gibi kelimeleri eğlenceli ve kalıcı öğrenmenizi sağlıyor. Üstelik okumak yerine sadece izleyerek bunu başaracaksınız. 10 saatte 600 İngilizce kelime öğrenmek istiyorsanız kesinlikle eğitim setlerimizi incelemelisiniz. Deneme derslerimizi izleyerek ne kadar hızlı ve akılda kalıcı İngilizce kelimeler öğreneceğinizi daha iyi bir şekilde görebilirsiniz.

 

 

 

İngilizce Kelime Kitapları