İngilizce öğrenmenin en önemli yollarından biri konuşmaktır. Tabii ki gramer, kelime bilgisi, yazmaya da önem verilmesi gerekiyor. Bunu sakın unutmayalım. Ama konuşmaya yönelmemiz oldukça doğal. Yabancı biriyle karşılaştığında şakır şakır İngilizce konuşabilmeyi kim istemez ki?

Çok istiyoruz. Ama bunun bir yolunu bulamıyoruz. Çünkü hayatımızın herhangi bir yerinde İngilizce yok. Konuşabileceğimiz kimseler yok. Peki ne yapmalıyız?

 

 

 

 

 

 

Hiç İngilizce konuşma kurslarını denediniz mi?

İngilizce kurslarının bir de konuşma kursları hakkında bilginiz yoksa hemen size bu konuda gerekli olan bilgileri verelim. İngilizce konuşma konusunda sıkıntı çeken binlerce insan görüyoruz etrafımızda. Onları bir araya getirmek hiç de mantıksız bir davranış olmaz.

İngilizce konuşma kursları İngilizce speaking becerisini geliştiremeyen, akıcı konuşmaya yönelik kurslardır. Kurslar tabii ki sizin seviyenize uygun olarak belirleniyor. Sınıfınız için en uygun olan seviyeyi belirleyip başlayabiliyorsunuz.

 

 

 

 

 

 

Peki İngilizce konuşma kursları nasıl işleniyor?

Sınıfta konuları yönetebilecek, liderlik yapabilecek bir hoca ile beraber insanlarla konuşma fırsatınız oluyor. Her kursta farklı bir sistem geliştiğini söyleyebiliriz. Genellikle hocalarımız konuyu belirler ve tartışılması için konuyla ilgili birkaç soru soracaktır. Bu şekilde konuşmalar başlıyor. Herkesin eşit şekilde fikrini belirtmesi için teşvik edilmesi gerekiyor. Speaking insanların en çok utandığı bir şey olduğundan dolayı herkesin ilk etapta çekinmesi çok normal. Zamanla konuşma kurslarında bu gibi sorunları aşmanız çok kolay olacak.

İngilizce konuşma kurslarında günlük hayat, ekonomi, hobiler, özel konular, ilişkiler ile ilgili birçok konulara uzanabilirsiniz.

Konuşma dersleri hocaların yönlendirmesi altında ilerliyor fakat çoğu zaman müdahale etmeden öğrencilerin konuşmalarını dinleyip değerlendirme yapıyor. Konuşmaların sonunda ise kişilerin hatalarını sonradan düzeltmesi doğrularını söylüyor. Bu değerlendirmeler konuşma açısından gelişmelerinde yardımcı oluyor.

 

 

 

 

 

 

İngilizce konuşma kurslarının avantajları

Birçok kişi insan içinde konuşmakta zorluk çekebilir. Hele bu bir de kendi dili dışında bir dilse çıkılmaz bir hale gelir. Böyle krizlerin çözümünü bulmak çok önemlidir. İlk önce İngilizce konuşma kurslarının avantajlarından biri problemlerinizin üstesinden gelmenizi sağlamasıdır.

Türkiye’de yaşayan biri olarak akıcı İngilizce konuşma pratiği yapmak için kısıtlı yollara sahibiz. Ama İngilizce konuşma kursları bu yollardan en ulaşılır olanıdır. İngilizce konuşan insanlarla mecburen konuşmaya çalışmak sizin gelişmenizi sağlayacaktır.

Kursta İngilizce konuşacağınız insanlar sizinle aynı seviyede olup, sizinle aynı veya benzer sıkıntıları çekenler olacak. Bu yüzden kendinizi kasmanız gereken bir durum olmamalı. Yabancı biriyle konuşurken zorlanmanız çok normal fakat kendi seviyenizde ve Türk olan insanlarla iletişim kurmak sizi rahatlatacaktır.

Sizi yönlendirecek ve hatalarınızı güzel bir dille anlatacak profesyonel hocaların sınıfta bulunması da artı bir puan. Sınıftakiler hatalarınızı görmekte zorlanabilir ya da söylemekten çekinebilir. Bu yüzden hocaların gözlemi altında çok daha iyi ilerleme kaydedersiniz.

 

 

 

 

 

 

İngilizce konuşma kurslarına belirli bir seviyeye gelmeden başlamanızı hiç tavsiye etmeyiz. Hatta birçok İngilizce konuşma kurslarında Pre-intermediate seviyesinden aşağı sınıflar bulunmuyor. Çünkü ilk önce belirli kelimeler, cümle kalıplarını bilip speakingde bunu göstermeniz gerekiyor ve bu da aşağı seviyeler için zor olacaktır. Belirli seviyelere gelmek için Dilgoo eğitim setini kullanmanızı tavsiye ederiz. Dilgoo İngilizce kelimeleri Da Vinci metodunu kullanarak öğretmeyi amaçlıyor. Animasyon tadında videolarımızı izleyip kısa sürede İngilizce kelime öğrenme imkanınız oluyor. Bu yüzden de Dilgoo eğlendirerek öğretiyor diyoruz. Denemeden bilemezsin. Tıkla hemen.

 

 

 

İngilizce Konuşma Kursu