İngilizce öğrenmek isteyenler öğrenim yollarından hepsini denemek ister. Kimisi özel ders alarak, kimisi internetten kendi kendine, kimisi İngilizce uygulamalar indirerek, çoğu kişi ise hem sertifika almak hem de kısa yoldan İngilizceyi tek seferde öğrenmek için İngilizce kurslarına baş vuruyor.

İngilizce kurslarını tercih etmeyenlerin aklında hep benzer sorular vardır; “Ne kadar güvenilirdir?”, “Etkili olabilir mi?”, “Ne kadar sürede İngilizce öğrenebilirim?”

 

 

 

İngilizce kursları nelerdir?

İngilizce öğrenme yöntemlerinden biridir. Uzun zamandır var olan ve neredeyse herkesin denediği yollardan biridir. İngilizce kursları İngilizce eğitim veren bir birimdir. İngilizce kursunda her seviyeye uygun sınıflar bulunmaktadır. İngilizce kurslarına girmeye karar verdiyseniz sizi ilk bir teste tabi tutacaklardır. Seviyenizi öğrenip sizi bir sınıfa yerleştirmeleri için bu çok önemli. Seviye belirleme sınavından sonra değerlendirilip seviyenize uygun bir sınıfa yerleşeceksiniz.

 

 

 

 

Dersler nasıl işleniyor?

Genel olarak İngilizce kurslarındaki dersler becerilere göre şekilleniyor; İngilizce speaking – İngilizce konuşma, İngilizce writing – İngilizce yazma, İngilizce listening – İngilizce dinleme, İngilizce reading – İngilizce okuma, İngilice gramer. Bu becerilerin hepsini eşit şekilde geliştirmeniz için İngilizce kursları size yeteri kadar zaman tanıyor.

Birçok İngilizce kurslarının kendi kaynakları varken, bazı İngilizce kursları ise başka kaynakları kullanıyor. Genel olarak İngilizce kurslarının kaynaklarında İngilizce dinleme için CD’ler de bulunuyor. İngilizce kurslarının kaynakları genellikle 6 seviyeye bölünmektedir; Begginer, Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate, Advanced.

 

 

 

 

İngilizce kurs fiyatları nelerdir?

İngilizce kursları için belirli bir fiyat veya fiyat aralığı söylememiz mümkün değil. Her şehre, her kursa göre değişebilecek fiyatları belirlemek neredeyse imkansız. Çoğu kişi İngilizce kurslarını çok pahalı bulsa da, çoğu zaman İngilizce kurslar tercih edilmektedir. Birçok insan ise İngilizce kurslarının daha güvenli olduğunu düşünmektedir. Eğitimi tam alıp üstüne sertifika almak herkesin tercih ettiği bir yoldur. İngilizce kurslarındaki öğretmenlerin yabancı olmasına göre bile fiyatları değişebilir. Bu yüzden seçeceğiniz İngilizce kurslarının özelliklerini güzelce araştırıp fiyatını hak edip hak etmediğini bilmenizde fayda var. Çok pahalı bir İngilizce kursu çok iyidir diye bir kural yoktur. Size en uygun olan İngilizce kursuna bakıp ona göre kursların fiyatlarını değerlendirmelisiniz.

 

 

 

 

 

İngilizce kurslarının avantajları nelerdir?

İngilizce kursları neredeyse bir okul gibi insanlara İngilizce eğitim verebiliyor. Düzenli bir program ile İngilizceyi belirli süre içerisinde öğreneceğinize dair garanti verebiliyor. Bu şekilde İngilizce kursuna daha fazla güven artıyor. Birçok İngilizce kursunda yabancı öğretmenler ile İngilizce öğrenebiliyorsunuz. Yabancı öğretmenlerden İngilizce öğrenmek sizi bir adım öteye götürecektir. Aynı zamanda İngilizce kursuna giderken başka bir şey yapmanıza gerek kalmayacak. Kapsamlı bir eğitim süreciyle İngilizcenizi geliştirebileceksiniz. İngilizce kursunda her şeyin zamanı bellidir. Neyi ne zaman öğreneceğiniz hakkında hep bilginiz oluyor. Bu da bütün şüphelerinizin yok olmasına sebep oluyor. Kısa süre içinde İngilizceyi belirlediğiniz seviyeye kadar getirebilirsiniz. Tabii ki kendi azminiz de çok önemlidir. İngilizce kurslarında artı olarak sohbet sınıfları da bulunmaktadır. Birçok insanla tanışıp İngilizce konuşmak sizin için çok eğlenceli bir etkinlik olacak.

 

 

 

İngilizce kursları dışında evden öğrenmek istediğiniz takdirde online İngilizce kurslar da mevcuttur. Çeşit çeşit eğitim setlerini de satın alarak kendi kendinize İngilizce öğrenebilir veya geliştirebilirsiniz. En iyi online İngilizce öğrenme yöntemlerinden biri de Dilgoo’dur. Dilgoo hafıza sarayı tekniğini kullanarak İngilizce kelimelerin hafızanızda kalıcı olarak yer edinmesini sağlıyor. İngilizceyi hem hızlı, hem eğlenceli, hem de kalıcı öğrenmek istiyorsanız deneme derslerimizi inceleyebilirsiniz. Deneme derslerini incelemek için buraya tıkla.

 

 

 

İngilizce Kursu