İngilizceyi öğrenmeye başladığınızda belirli bir süreç içine gireceğinizi biliyorsunuzdur. Ama akıllara hep bir soru geliyor; İngilizceyi ne kadar zamanda öğreneceğim?

Kimileri bu sürenin 6 ayda olacağına, kimileri de yıllarca sürse bile öğrenemeyeceğine inanıyor. Buna bir cevap bulabiliriz ama unutmayalım ki, herkesin yabancı dil öğrenme algısı çok farklıdır.

 

 

 

 

 

 

Kendi kendine ne kadar zamanda İngilizce öğrenilir?

Kurslara, özel derslere ücret ödemek yerine daha uygun fiyatlı olması için bazılarınız kendi kendine İngilizceyi öğrenmeye çalışıyor. Evde kendi kendinize İngilizce öğrenmek istiyorsanız çok kısa bir zamanda öğrenmeniz zor olacak. Çünkü size öğreten, sizi yönlendiren kimseler olmayacak. Kendi kendinizin öğretmeni olacaksınız. Bu yüzden zaman açısından biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ancak düzenli bir çalışma programıyla neden imkansız olsun ki?

 

 

 

 

 

 

İlk önce İngilizce konularını öğreneceğiniz kaynakları bulmanız gerekiyor. Daha sonrasında kendinize bir hedef koyun. Ne kadar sürede öğrenmek istediğinize bağlı kalarak zamanınızı konulara göre bölün. Örneğin, 2 haftanızı cümlenin nasıl kurulacağına öğrenmeye ayırın. Bunu günlük hayatınıza göre programlayın. Diğer zamanlarda da İngilizce dinlemeler yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz. Film izlerken İngilizce olanları tercih edip hayatınızın çoğu yerinde İngilizceyi bulundurarak 1.5 yılda öğrenebilirsiniz. Tabii ki bunu programına koyarak yaparsanız bunu başarırsınız. Yeter ki siz İngilizce öğrenmeyi isteyin.

 

 

 

 

 

 

Yardım alındığında İngilizce ne kadar sürede öğrenilir?

İngilizceyi bir destek alarak öğrendiğinizde öğrenme süreniz biraz daha kısalacaktır. Çünkü nereden başlamanız gerektiğini siz değil, başkası planlayacak ve konuları size bilen biri öğretecektir. İngilizceyi öğrenmek için kurslara gidebilir, özel dersler alabilirsiniz. Kurslar belirli bir süre vaat etse bile sizin gayretiniz de her şeyi gösterecektir. İngilizce kurslarda her kur için 2-3 ay süre veriliyor. Bu süre sizin için yetmezse de ekstra olarak İngilizce kitap okuyup, kelimeleri ezberleyip, İngilizce gramer çalışabilirsiniz. İngilizce kurslarındaki hocalarınızla sürekli iletişime geçip İngilizce öğrenme sürenizi hızlandırabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Özel derslerde ise her hocanın tekniğine göre zamanlaması değişebiliyor. Tek başınıza özel ders aldığınızda öğrenme süreciniz hızlanabilir. Özellikle hocanızla belirli bir süre sonra İngilizce konuşursanız daha çok etkisini görebilirsiniz. Ancak öğretmenlerden yardım aldıktan sonra oturmak yok. Eve gelip alıştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Hızlı öğreneceğim derken yarım yamalak öğrenmiş olmayın. Çünkü bu sizin açınızdan çok kötü sonuçlanır.

 

 

 

 

 

 

Online eğitim setleri ile İngilizce ne kadar sürede öğrenilir?

Son zamanların en popüler İngilizce öğrenme yöntemi online eğitim setleridir. Eğitim setlerini satın alarak kısa sürede İngilizce öğrenmeniz tabii ki mümkün ancak seçeceğiniz eğitim seti bu açıdan çok önemlidir. İngilizce eğitim setleri ile ne kadar sürede öğreneceğinizi net bir şekilde söyleyemeyiz. Çünkü İngilizce öğrenme yöntemlerinden zaman açısından en çok değişkenlik gösteren online İngilizce eğitim setleridir. Her biri birbirinden farklı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

 

 

 

En iyi İngilizce eğitim seti olan Dilgoo ile İngilizceyi tek seferde öğreneceksiniz! Dilgoo sayesinde bir kere öğrendikten sonra İngilizceyi hiç unutmayacaksınız. Dilgoo İngilizce kelime ve İngilizce grameri en eğlenceli videolarla benzetme yaparak öğretiyor. Üstelik bunu en hızlı şekilde yapabiliyor. Eğitim setlerini incelemek için hemen tıkla!

 

 

 

İngilizce Ne Kadar Sürede Öğrenilir?