Her defasında hırs yapıp başladığımız İngilizce öğrenimiyle ilgili sıkıntıların var, değil mi? Peki neden günümüzü kolaylaştıran internetten yararlanmayı denemiyoruz ki?

Biraz düşünelim. Eve geldiğinde zaten bilgisayarını açıyorsun. Bir dizi, bir film izlemek için zaman ayırıyorsun. Bu zamanın bir kısmını İngilizce sitelere ayırabilirsin mesela.

Fena fikir değildi, kabul et.

O zaman sana birkaç İngilizce öğrenebileceğin İngilizce öğrenme siteleri önerelim de, sen de yararlan.

 

 

 

 

 

 

BBC Learning English

1943’ten beri İngilizce öğrenimiyle ilgili faaliyet gösteren bu sitede bulabileceğin kaynaklar senin için çok yararlı olacak. Genel olarak haber, günlük yaşam, spor, iş hayatı, seyahat ve daha fazlası için gerekli olan her konudan bilgiler yer alıyor. Dilinin çok ağır olmaması da ayrı bir avantaj sağlıyor. Tabii gerektiği kadar İngilizce bilginiz olması gerekiyor. Yani orta ve ileri seviye için ideal bir sitedir. Ayrıca eğlenceli videolarıyla da birçok şey öğrenmenizi sağlayacaktır. İngiliz sitesi olduğundan dolayı British aksanıyla karşılaşacaksın. Bu da telaffuzun için çok daha iyi olacaktır.

Sadece İngilizceni değil, her türlü bilgi barındıran bu siteye bir göz atman gerek.

 

 

 

 

 

 

 

British Council

Yine İngiliz siteleri arasında en bilindik olan sitelerden biridir. Kategorilerinde gramer, kelime bilgisi, 4 beceri, iş İngilizcesi, genel ingilizce, IELTS gibi konuları bulunduruyor.

Kategorilerden anladığınız gibi IELTS pratiği için en iyi sitelerden biridir. Her yaştan, her seviyeden insanların buluştuğu bu sitede dilediğin kadar video, ses kayıtları, dersler, oyunlar bulabileceksin. Hatta seviyeni belirlemek için bile testler mevcuttur. Her türden kaynak bulabileceğin hazineyi incelemen gerekiyor. Buradan hangi seviyeden olursan ol, yararlanabileceksin.

 

 

 

 

 

 

TalkEnglish

İsminden de anlayacağın üzere daha çok dinleme ve konuşmaya yönelik derslerin bulunduğu eğitici bir sitedir. Her türde İngilizce dinleme dersleriyle kulak dolgunluğu yaratabilirsin. Yine başlangıç seviyesinden, ileri seviyelere kadar kayıtlarla İngilizce dinlemeni geliştirmen mümkün. Dinleme ve konuşma becerileri herkes için zor geliyor. Bunu İngilizce konuşan birilerini duyarak halledebilirsin. Çok zor değil! Ses kayıtlarında günlük yaşam, deyimler ve ifadeler, mülakatlar, iş İngilizcesi, seyahat, özel konular işleniyor. Her ilgilendiğin konuda ses kayıtları dinleyip kendini geliştirebilirsin. Alıştırmalarıyla da dinlemenizi pekiştirmiş olacaksın.

 

 

 

 

 

 

Babbel

Siteler arasında en tatlı olanlarından biri de Babbel’dir. Uygulaması da bulunan bu sitede sadece İngilizce değil, dilediğin dilde öğrenebilirsin. Özellikle kelime ve gramer öğrenimine yer veriyor. Daha çok Dualingoya benzese de birçok farkı bulunuyor. Ücretli olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Sadece kelime, gramer derslerine değil aynı zamanda, dinleme, okuma, yazmaya da yer veren bir site Babbel. Hangisine odaklanacağın ise sana kalmış. Başlamadan önce sana birçok soru sorarak, seni tanımaya çalışıyor;

Neden bu dili öğreniyorsun?

En son bu dili öğrenme deneyimin nasıl oldu?

Günde ne kadar zaman ayırmak istersin?

Kaç yaşındasın, ismin ne?

Gibi soruları cevaplayarak eğitimine başlayabilirsin.

 

 

 

 

 

 

 

Dilgoo

Yoğun bir tempoya sahipsen sana önerebileceğimiz başka bir şey daha var. İngilizce öğrenmenin en pratik yolu kesinlikle Dilgoo’dur. Hafıza tekniklerinden Da Vinci metodunu kullanarak İngilizce kelimelerin sizde kalıcı olarak yer edinebilmesi için animasyonlar hazırlıyor. Animasyonları seyrederek İngilizce öğrenmeyi düşündün mü hiç? Dilgoo’yu izleyerek tek seferde kelime öğrenebilirsin. Bu sitede kendi seviyene uygun seti alıp, telefondan veya bilgisayarından giriş yaparak eğitime başlayabilirsin. İngilizce öğrenebilmek için saatlerce masa başında oturmana gerek yok. Yolda giderken bile 1-2 video izlemek sana bir şeyler katacak. Denemeyi unutma sakın.

 

 

 

İngilizce Öğrenme Siteleri