Yabancı dil öğrenirken belirli seviyelere gelmek şart. Bir şeyi bilmenin skalası olur. Dillerde de aynı şekilde, belirli bir seviye tablosuna göre ilerlemeniz gerekecek. Durun bakalım, endişelenmek yok. İngilizce öğrenmeyi gözünüzde büyüttüğünüz için İngilizce seviyeleri de sizi korkutabilir. Ama yılmak yok!

 

 

 

 

 

 

İngilizce seviye tespiti yapmak neden önemli?

Her yabancı dilde olduğu gibi 4 beceri çok önemli; okuma, yazma, konuşma ve dinleme. Bunların herhangi birini geliştirmezseniz İngilizceyi tam öğrenmiş olmuyorsunuz. İş hayatında, sosyal hayatınızda, okulunuzda birçok sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden İngilizce seviye tespit sınavlarına girerek kendinizi kontrol etmeniz sizin yararınıza olur.

 

 

 

 

 

 

İngilizce seviyesini nasıl tespit edebiliriz?

İngilizcenizi kontrol etmek amaçlı birçok seviye testleri bulunmaktadır. Online İngilizce seviye tespit sınavları dışında, İngilizce kursların da ücretsiz seviye testleri bulunmaktadır. Bu gibi yerlerden 4 beceri ve gramer bilgilerini de test ederek hangi seviyede olduğunuzu kolaylıkla anlayabilirsiniz. Ya da bunun için seviye tabloları bulunmaktadır. İngilizce seviye tablolarında seviyelerin her birinde insanların hangi bilgilere sahip olduğunu, neleri yapabildikleri gösteriliyor. Bunlara bakarak da az çok hangi seviyede olduğunuzu tahmin edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

4 beceri ne için lazım?

Örneğin, yurt dışına çıkıyorsunuz. Diyelim ki, İngilizce öğrenirken sadece okumanızı geliştirmişsiniz. Tabii, biraz da grameriniz vardır. Biriyle arkadaş olmak istediğinizde veya herhangi biriyle irtibata geçerken zorlanacaksınız. Çünkü İngilizce dinlemenizi geliştirmeyerek karşınızdakinin ne demek istediğini anlamayabilirsiniz. İngilizce konuşmanızı geliştirmeyerek de iletişiminizi engellemiş olacaksınız. Bu yüzden İngilizce öğrenirken becerilerinizi eşit şekilde geliştirmek çok önemli.

 

 

 

 

 

 

İngilizce seviye okuma kitapları

İngilizce seviye seviye belirlenmiş küçük okuma kitaplarını denediniz mi hiç? Denemediyseniz, İngilizce seviyenizi belirlemenin yollarından biri de bu kitaplardır. Her seviyeye ait bir sürü kısa hikayeler, kitaplar bulabilirsiniz. Size tavsiyemiz bu kitapları acilen edinin. Kitapların arkasında hangi seviyeye uygun olduğu belirtiliyor zaten. Okurken zorluk çekebileceğiniz en son seviyeyi seçin. Baktınız olmuyor, 10 kelimelik cümlede 9’unu anlamıyorsunuz, o zaman bir tık alt seviyeyi seçin ve okumaya çalışın. Ne kadar zor olursa olsun bu oran zamanla inecektir. Bu sayede de sadece İngilizce okumanızın hangi seviyede olduğunu öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

İngilizce dinleme kayıtları

Dinlemenin ne kadar önemli olduğunu bilmeyen birçok kişi vardır. Ancak şunu bilmeliyiz ki İngilizce seviyenizi belirleyecek önemli bir beceri de dinlemedir. İngilizce dinlemek için her seviyeye uygun ses kayıtları da bulunmaktadır. Bu ses kayıtlarını dinleyerek sosyal hayatınızda da yabancı birinin ne demek istediğini anlayabileceksiniz. Ve karşılıklı olarak anlaşabilme şansını yakalarsınız.

 

 

İngilizce seviyenizi tespit edip geliştirmek konusunda en hızlı sonucu mu almak istiyorsunuz? Dilgoo ile bu mümkün. İngilizce seviyenizi belirledikten sonra kendinize uygun eğitim setlerini alarak eğlenceli animasyonlarımıza ulaşabilirsiniz. Da vinci metodunu kullanarak sizlere en akılda kalıcı İngilizce öğretmeyi hedefleyen Dilgoo’yu incelemeyi unutmayın.

 

 

İngilizce Seviyesini Tespit Etmek ve Geliştirmek