İngilizceyi ne kadar iyi biliyorsun? Perfect Tense’lere ne kadar hakimsin? İngilizce kelimeleri biliyor musun?

Bu sorulara cevap alabilmeniz için İngilizce testlere ihtiyacınız olacak. İngilizce öğrenim sürecinizde İngilizce testlerle bilginizi kontrol etmek sizi hızlandıracak ve emin adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır. Bu yüzden İngilizce testlerden korkmak yerine üstüne düşmekte fayda var.

 

 

 

 

İngilizce test çözerken ne yapmalı?

Testler belki gözünüzü korkutabilir. Özellikle sizin seviyenize göre olmayan testler daha da canınızı sıkabilir. Ancak İngilizceyi daha iyi kavramanız için İngilizce test çözmek şart. Sadece zorunlu olduğunuz sınavlardan dolayı değil, istediğiniz için yapmalısınız.

İngilizce test çözerken bazı soru tiplerinde ilk önce şıkları okuyarak başlayabilirsiniz. Şıklarına baktıktan sonra soruyu okumak bazen size zaman kazandırabilir.

İngilizce testleri çözerken soruları iyi algılamış olmanız çok önemlidir. Soruyu tam anlamadan şıkları okumak yavaşlamanıza neden olacaktır. İlk önce soruda ne denilmek istediğini bilmeniz gerekiyor. Sonrasında şıkları dikkatli şekilde okuyarak cevabı bulabileceksiniz.

 

 

 

 

 

 

İngilizce soru tipleri

İngilizce seviyenizi kontrol etmek amaçlı geniş çaplı testler yapılıyor ki bunlar İngilizce seviye testleridir.

İngilizce seviye testleri gramer, İngilizce konuşma, İngilizce yazma, İngilizce dinleme, İngilizce yazma olarak 5 aşamada yapılıyor. Geniş çaplı olması ile İngilizcede hangi seviyede olduğunuzu, genel hattıyla hangi konuları iyi bilmediğinizi tespit ediyor. İngilizce seviye testlerini dilerseniz kurslarda, dilerseniz internetten yapabilirsiniz. Ancak internetten seviye testi yapıldığında İngilizce konuşma testinin yapılmadığını söylemeliyiz.

 

 

 

 

 

İngilizce testleri arasında kelime dağarcığınızı kontrol etmek amaçlı İngilizce kelime testleri de mevcuttur. Kelime testlerinde Türkçe-İngilizce, İngilizce-Türkçe kelimelerin çevirilerinin bulunması gerekiyor. Kelime testleri bazen resimli, ses kayıtlarıyla da olabiliyor. Ses kayıtlarında söylenen kelimenin çevirisini bularak İngilizce kelimeleri öğrenmiş olursunuz. Resimli kelime testlerinde resimlerde gördüklerinizin İngilizce anlamı soruluyor. Birçok İngilizce kelime testleriyle kelime bilginizi geliştireceksiniz.

 

 

 

İngilizce paragraf soruları da İngilizce okumanızı geliştirebileceğiniz en önemli soru tipleridir. Paragraf sorularında İngilizce verilen paragrafları okuyup paragraftaki olaylarla ilgili sorular sorulmaktadır. Bu tip sorular biraz zamanınızı alacaktır. Uzun paragraflı sorularla karşılaştığınızda paragrafı okumadan önce soruları okumanızı tavsiye ederiz. Bu sayede hangi sorulara cevap arayacağınızı öğrenmiş olursunuz. İngilizce paragraf sorularında başarılı olmak istiyorsanız İngilizce kitap okumayı deneyin. Bu hem paragraf sorularında, hem de kelime testleri için çok iyi gelecek.

 

 

 

 

İngilizce Test Kitapları

İngilizce gireceğiniz sınavlar için en güzel yol İngilizce test kitapları satın almaktır. İngilizce test kitaplarında her konuya ait sorular bulunmaktadır. Konuları öğrendikten sonra İngilizce test kitaplarından konuyla ilgili testleri çözerek İngilizce konularını derinden öğrenmiş olacaksınız. İngilizce test kitapları sınıf olarak satılsa da, seviyelere göre -özellikle A1 seviyesi için- İngilizce test kitaplarını da bulabilirsiniz. İngilizce test kitaplarına sahip olup dilediğiniz soruları çözerek kendinizi İngilizce konusunda oldukça geliştirmiş olacaksınız.

 

 

 

 

İngilizce Testler Dilgoo’da

İngilizce konulara nasıl çalışıp, nasıl test çözeceğinizi bilmiyorsanız Dilgoo ile tanışmalısınız. Dilgoo ile İngilizce öğrenip İngilizce test çözmek çok kolay. Animasyonları izleyerek İngilizce konuları öğren, ardından İngilizce testleri çözerek hafızanı güçlendir. 

İngilizce Test