Ana sayfa » ingilizce

İNGİLİZCE KAYNAKLARIMIZ HAKKINDA

DilGoo, İngilizce öğrenmenize sağlayacak kapsamlı materyaller içermektedir.
Amacımız, İngilizce’yi online öğrenmek isteyenler için en iyi kalitede kaynaklar sunmaktır.
Bu bölüm, İngilizce eğitim setlerimizden bağımsız olarak, tamamen ücretsizdir.
Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak, ilgili içeriklere kolayca erişebilirsiniz;

İngilizce

İngilizce, ilk Orta Çağ İngiltere’de konuşulan ve bugün küresel lingua franca olan bir Batı Almanca dilidir.
Friz diliyle yakından ilişkilidir, fakat kelime bilgisi diğer Almanca dilleri, özellikle de İskandinav dilinin yanı sıra Latince ve Fransızcadan da etkilenmiştir.

İNGİLİZCE DİLİ

360 milyondan fazla kişi İngilizce’yi anadili olarak konuşmaktadır. United Kingdom (Birleşik Krallık), ABD, Kanada, Avusturalya ve Yeni Zelanda dışında 50’den fazla ülkenin de resmi dilidir.
İngilizce konuşan kişi sayısı, İngilizce’yi ikinci bir dil olarak konuşanlar da dahil olmak üzere bir milyardan daha fazladır.
İngilizce, doğru metodoloji takip edildiğinde, öğrenmesi zor değil, kolay bir dildir. İngilizce öğrenmeye biraz zaman ayırarak, günlük hayatta karşılaştığınız tüm durumlarda, kendinizi kolayca ifade edebilir bir seviyeye gelebilirsiniz.

İNGİLİZCE’Yİ NEDEN ÖĞRENMELİSİNİZ?

Çünkü İngilizce uluslararası bir dildir.

İngilizce öğrendiğiniz zaman, dünyanın her yerinden tüm insanlarla kolayca iletişim kurabilirsiniz.

İş olanaklarınızı artırabilirsiniz

Küreselleşen bir dünyada İngilizce bilmek, yeni fırsatlar ve avantajlar demektir. İngilizce, dünyada ticaret alanında kullanılan nerdeyse tek dil olma özelliğini taşımaktadır.

Yurtdışı gezileriniz için

Sadece biraz İngilizce öğrenerek, yurtdışında herhangi bir ülkede nerdeyse tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek, bir iletişim becerisine sahip olursunuz. İngilizce turizm alanında kullanılan en yaygın dil olma özelliğini taşımaktadır. Biraz çalışmayla, Seyahat İngilizcesini, kolayca öğrenebilirsiniz.

Çünkü İngilizce bilim, kültür ve sanat dilidir

Sadece İngilizce öğrenerek, bilimsel araştırmalara erişim sağlayabilir, popüler filmleri, dizileri orjinal dilinde izleyebilir, çok geniş bir içeriğe sahip bir edebiyat ve kültür dünyasından yararlanabilirsiniz.