Ana sayfa » ingilizce » İngilizce Yazma-İngilizce Writing

İngilizce becerileri arasında en kapsamlı olan İngilizce writing çoğu dil öğrenenler tarafından pek de umursanmıyor. Günümüzde insanlar sadece İngilizce konuşmaya odaklandığı için writing gibi önemli becerileri arka plana atıyor. Writing becerisi günlük okulda, iş hayatında, İngilizce mail yazarken gerekli olabiliyor.

 

İngilizce öğrenmek isteyenler çoğu zaman İngilizce yazma becerilerini nasıl geliştireceklerini bilemiyor. Bu yüzden biz de size bunun için bir yol çizdik;

 

 

 

 Dilin temelini kavramak

Her şeyden önce önemli olan yazacağınız dili iyi biliyor olmanızdır. Hatta bu anadiliniz için bile geçerlidir. Yazı yazarken karşı tarafa en doğru ve en açık şekilde anlatmak istediğinizi ifade etmek için yazım yanlışlarını yapmamanız gerekiyor. Bu yüzden ilk önce İngilizce gramere yoğunlaşarak nasıl cümle kuracağınızı öğrenebilirsiniz. İngilizce gramer ve aynı zamanda İngilizce kelimeler size doğru yolu gösterecektir.

 

 

 

 

İngilizce yazım kalıpları kullanmak

İngilizcede yazı yazarken belirli kalıplarla kendini daha iyi ifade etmenizi sağlayacak birçok kalıp bulunuyor. Eğer yazınızda bilgi veriyorsanız daha fazlası için; besides – dışında, furthermore – üstelik, in addition – ek olarak, additionally –ilaveten, as well as – yanısıra ve başka birçok ifade ile daha fazla bilgi vermek için yazacağınız yazıda kullanabilirsiniz.

Eğer yazınızın içeriğinde bir şeyleri karşılaştıracaksanız; on the other hand – diğer yandan, however – oysa, likewise – aynı şekilde, though – rağmen gibi birçok kalıpları kullanıp daha da güçlü bir yazı ortaya çıkarmış olursunuz.

Kullandığınız cümlelerde özellikle bir şeyleri belli etmek için ya da vurgulamak istediğinizde; definitely – kesinlikle, obviously – açık olarak, indeed – aslında, even more – hatta daha fazla, in fact – doğrusu gibi kalıpları kullanabilirsiniz.

 

 

 

İngilizce yazmanın avantajı

İngilizce writing diğer becerilere göre zor olsa da speaking kadar ani gelişmez. Writingde yazı yazarken takıldığınız anda yardım alıp daha sonrasında yazıya devam etmeniz mümkün. Bu yüzden İngilizce metin yazmak her zaman daha rahat olmuştur. İngilizce yazma aynı zamanda belirli kalıplar içerisinde yazıldığında da rahat olmaktadır. İngilizce yazarken İngilizce writing kurallarına dikkat ederseniz sizin için daha kolay olacaktır. Buradan da anlayabileceğiniz gibi kuralları bildikten sonra diğer becerilere göre oldukça rahattır.

 

 

 

 

İngilizce Writing alıştırmaları

İngilizce yazmanızı geliştirmek için sadece bilimsel ya da alanla ilgili yazılar yazmanıza gerek yok. İlginiz olan herhangi bir konuda yazı yazarak hem kendi düşünce ve hayallerinizi nasıl ifade edebileceğinizi öğrenecek, hem de İngilizce writing alıştırmaları yapacaksınız. Hatta günlük tutmak bile İngilizce yazma alıştırmaları için ideal olabilir. Günlük tutmayı sevenler için en iyi yollardan biri İngilizce yazmaktır. Günlük hayatta neler yaşadığınızı anlatırken konuya hakim olduğunuz için yazmanız daha kolay olacaktır.

 

 

İngilizce yazma – İngilizce writing konusunda kendinizi geliştirmek için İngilizce kelime ezberlemek ve İngilizce grameri iyice öğrenmek şart. Bu konuda size yardımcı olan Dilgoo eğlenceli içeriklere sahip animasyonlarıyla hem kelime hem de gramer öğretiyor. Ayrıca Dilgoo ile İngilizce öğrenirken zaman da kazanmış olacaksınız. Haydi siz de deneyin!