İngilizce gramer kitapları, İngilizce sözlükler, alıştırma kitapları derken tüm bunlardan sıkıldık, değil mi? Gözlerimiz daha pratik ve daha kolay yolları arıyor sürekli. İnternetten İngilizce öğrenmeyi denediniz mi peki?

 

Hayatımızın tamamına hakim olmuş internet, eğitimimize neden etki etmesin ki? İngilizce öğrenmek isteyenlerin favori yolu artık internettir. İngilizce öğrenmek isteyenler için birçok fırsat sizleri bekliyor;

 

 

 

 

 

 

İnternetten İngilizce seviye testi yapmak

Seviyenize göre internetten İngilizce öğrenmeniz gerekecek. Seviyenizi bilmeden İngilizceyi nasıl öğreneceksiniz? Bunun için internette bulunan birçok kaynağı kullanabilirsiniz. Uzun testlerden geçip en sonunda hangi seviyede olduğunuzu az çok tahmin edebilirsiniz. İnternetten İngilizce seviye testlerinden birçoğunu denemenizi de tavsiye ederiz.

 

 

 

 

 

 

İngilizce konuşmak için arkadaş edinmek

Herkesin baş belası olan insanlarla İngilizce iletişim kurmak sizin de derdiniz haline gelmiş olmalı. İnternet bu konuda güzel bir çözüm yolu aslında. İnternet birçok akıcı İngilizce konuşan insanlarla tanışıp arkadaş olabilmeniz için belki de en doğru yer. İnternetten tanıştığınız insanlarla yazışarak İngilizce yazmanızı geliştirebilirsiniz. Arkadaş olduktan belirli bir süre sonra görüntülü arayarak yüz yüze konuşma fırsatını da yakalayabilirsiniz. Hem günlük hayatınızdan bahsederken hiç sıkılmamış olursunuz. Yeni insanlar tanıyarak İngilizcenizi geliştirmek çok eğlenceli olacaktır.

 

 

 

 

 

 

İnternette İngilizce kelime testleri çözmek

İnternette gezerken kelime testleriyle karşılaşmış olmalısınız. Eğer karşılaşmadıysanız kesinlikle girip en az bir tanesini çözmelisiniz. İngilizce kelime testlerini çözerken fotoğraflı olanlarını da bulabilirsiniz. Görsel olarak gördüğünüzde daha da aklınızda kalacak. İngilizce kelime testlerini çözerken bilmediklerinize özellikle dikkat edin ve bir yerlere not edin. 

 

 

 

 

 

 

Sosyal medya hesaplarını İngilizce kullanmak

İngilizce öğrenirken sosyal medyanıza da bunu yansıtabilirsiniz. Örneğin, fotoğraf paylaşırken açıklamasını Türkçe yazmak yerine İngilizce yazabilirsiniz. Twitter kullanırken Türkçe yazmak yerine İngilizce tweetler atabilirsiniz. İngilizce yazmakta zorlanırım, bu kadar İngilizce bilgiye sahip değilim derseniz de, birçok yabancı hesaplar bulunuyor. Bu hesapları takip ederken yazıları okuyarak anlamaya çalışacaksınız. Yeni kelime, cümle kalıpları bile öğrenmeniz mümkün. Youtube son zamanlarda herkesin gözdesi haline gelmiş ve siz bunu neden İngilizce öğrenmek için kullanmayasınız? İngilizce konuşurken yayın yapan veya İngilizce vloglar, videolar izleyebilirsiniz. Bu videoları izlerken anlamakta zorluk çekerseniz de birçoğunda İngilizce alt yazı bulunmaktadır. Bu alt yazıları takip ederek de izleyebilirsiniz. Sosyal medyayı bu şekilde İngilizce kullanmak eğlenmenizi sağlayacak. İlginiz olan her şey artık sosyal medyada olduğu için hiç zorlanmayacaksınız.

 

 

 

 

 

 

Dilgoo ile İnternetten İngilizce öğrenmek

İngilizce öğrenirken farklı metotları da kullanabilirsiniz. Örneğin, Da Vinci metodu. Dilgoo Da Vinci metodunu kullanarak sizin daha iyi İngilizce öğrenmenizi sağlayacak. İngilizce kelimeleri benzetme yolunu kullanarak animasyonlarla anlatıyor. Bu animasyonlar ile öğrendiğiniz kelimeler daha çok aklınızda bulunacak. Dilgoo eğitim setlerini internetten online olarak kullanabilirsiniz. Hemen inceleyin deriz.

 

 

 

İnternetten İngilizce Öğrenmek