Çoğunlukla telefon kullanılan bir devirdeyiz. Her işimizi telefonlardaki uygulamalarla hallediyor, telefonumuzu yanımızdan asla ayırmıyoruz. Bu yüzden de pek çok insan her şeyi şu küçük aletlerde arıyor. Artık bize yol gösteren, hayatımızı planlayan ve yöneten telefon uygulamalarımız oldu.

 

İngilizce öğrenmek isteyenlerin de gözleri hep İngilizce öğrenme programlarını arıyor. Hangisiyle tam olarak İngilizce öğrenirim derdindeler. Biz de bazı telefon uygulamalarının ne kadar yararlı olduğunu tespit ettik. Ama merak etmeyin. Gerçekten de işinize yarayacak olanlarını seçtik.

 

 

 

 

EWA

Muhtemelen duymuş olduğunuzu düşünüyoruz ancak bu programdan bahsetmesek olmazdı. EWA uygulamasını tercih etmemizin sebebi; uygulamayı ilk indirdiğinizde gerekli olan birkaç soru soruyor size. Bu da EWA’nın hedef kitlesini önemsediğini ve tanımak istediğini gösteriyor. Bu sorular nelerdir? İlk önce, hangi seviyeden başlamak istediğiniz soruluyor. Yaş aralığınızı da belirtmeniz gerekecektir. Daha sonrasında İngilizceyi ne amaçla öğrenmek istediğinizi soruyor. Bu soru çok önemli. Çünkü İngilizce öğrenirken amacınızı bilerek hareket etmeniz gerekiyor. İngilizceyi ne tarzda öğrenmek istediğinizi seçiyorsunuz. Örneğin, film izleyerek mi, yoksa sadece kelime ezberleyerek mi? Bu gibi seçenekleri seçip ilerliyorsunuz. Böylece kursunuza başlamış oluyorsunuz. Hangi seviyeyi seçtiyseniz onunla ilgili derslere başlayabilirsiniz artık.

Uygulamada aynı zamanda kütüphane, kelime düelloları, her çeşit dersler bulunuyor. 

 

 

 

 

 

 

Busuu

Birçok dil eğitimi veren kaliteli uygulamalardan biri olan Busuu da yararlı İngilizce öğrenme programlarından biridir. Busuu uygulaması ile gerçekten tam bir İngilizce kursunda gibi hissedeceksiniz. Seviyelere göre bölünmüş bir eğitim düşünün. Dil bilgisinden tutun, dinleme, hatta telaffuza kadar eğitim görüyor ve uygulayabiliyorsunuz. Bu dersleri tek tek alıp temel İngilizce seviyenizi yükseltmeniz çok kolay olacak. Sadece özenle uygulamaya girip öğrenmeye çalışın. Aynı zamanda uygulamanın bir kısmında ana dili İngilizce olan insanlarla iletişim kurma gibi bir şansınız var. Denemenizi tavsiye ederiz.

 

 

 

 

 

 

Kelime Öğren

Sadece kelime öğrenmeye yönelik uygulamalardan biridir. İlk önce ilk 10 İngilizce kelimeyi kartlarla öğreniyorsunuz. Bu kelime kartlarını kaydetmek için sağa kaydırıyorsunuz. Daha sonrasında tekrar etme imkanınız oluyor. Öğrendiğiniz İngilizce kelimeler kaybolmuyor. Bu kelimeleri öğrendikten sonra dilediğiniz kadar kendinizi test edebiliyorsunuz. İngilizce kelime öğrenmek için oldukça eğlenceli uygulamalardan biridir. 

 

 

 

 

 

 

Hello7

Bu uygulamayı önermemizdeki en büyük etken İngilizce kelimeleri öğrenirken kalıcı olarak ezberlemek çok önemlidir. Bu uygulamanın da kendine özgü bir tarzı vardır. İngilizce kelimeleri o kelimeyi anlatan giflerle ifade ediyor. Oldukça eğlenceli ve komik görüntüleri izlemek size de keyif verecektir. Dediğimiz gibi İngilizce kelimeleri bu şekilde kalıcı öğrenebilirsiniz. Uygulamayı 6 ay kullanarak güzel sonuçlar elde edeceksiniz.

 

 

 

 

 

 

Dualingo

Muhtemelen, bunu söylemesek bile Dualingo’yu biliyorsunuzdur. Sadece İngilizce konusunda değil aynı zamanda birçok dilde eğitim vermektedir. Tatlı konseptiyle İngilizceyi öğrenme şansı veriyor sizlere.

Uygulamadaki dersler yine seviye seviye olarak ilerliyor. İlk önce İngilizceye yeni başlayacağınızı veya zaten İngilizceyi biraz bilip bilmediğinizi soruyor. Eğer zaten biraz İngilizce biliyorum kısmına tıklarsanız sizi küçük bir test girmenizi öneriyor.

Duolingo İngilizce eğitiminde temel kavramlar, ifadeler, hayvanlar, gramer konuları, giyim, renkler, sorular, aile bireyleri, yerler, nesneler, insanlar, seyahat ve b. birçok konu yer alıyor. Siz de bunlardan yararlanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

İngilizceyi yine telefonlarınızdan öğrenmek isterseniz Dilgoo eğitim setlerinden yararlanabilirsiniz. Dilediğiniz yerde telefonunuzdan animasyonları açıp izleyip bu sayede de kolaylıkla İngilizce öğrenebilirsiniz. Da Vinci metodunu kullanan ve en hızlı dil öğrenme yöntemlerini uygulayan Dilgoo eğitim setleriyle kelime bilgini en yükseğe taşıyabilirsin. Bir kere izlediğiniz animasyonu ikinci kez izlemenize gerek kalmayacak. Tek oturuşta binlerce kelime öğrenme şansı veriyor. Denemek için tıkla!

 

 

İşinize Yarayacak 5 İngilizce Öğrenme Programı