İngilizce konuşmak çoğu genç için mucizevi gelse de basit bir şekilde iletişim kurmak o kadar da zor değil. Evet, doğru, gramere göre hareket etmek herkese çok sıkıcı geliyor. Bunu biliyoruz. Ama hem gramere uyup hem kolay İngilizce konuşma tekniklerini kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Kolay İngilizce kalıpları nelerdir?

Pratik İngilizce konuşmanın yollarından biri temel İngilizce cümle kalıplarını öğrenmektir. Günlük hayatta kullanabileceğiniz en sade kalıplar ile kolay İngilizce konuşma şansını yakalayacaksınız.

Örneğin, kendinizi tanıtmak ve karşı tarafı tanımak istiyorsanız;

My name is ……

Nice to meet you!

Hello, there!

Welcome!

Thank you so much.

What do you do?

How is it going?

What’s up?

 

Bu gibi ifadelerle günlük hayatınızda insanlarla tanışabilecek veya görüşebileceksiniz. 

 

 

 

 

 

Basit kelimelere de odaklanın!

Basit kelimelerle cümle kurmak her zaman daha kolay olmuştur. Yani anlatmak istediğinizi kısa ve basit cümlelerle anlatırsanız karşı taraf yine sizi anlayacaktır. Kolay İngilizce konuşmak isteyenler kelime ezberlemekte zorluk çekebilirler. Bu yüzden en basit cümlelerle bu açığınızı kapatabilirsiniz. Örneğin, tiny demek yerine small ile derdinizi anlatabilirsiniz. Tiny kelimesini tam tanımlamak isterseniz de very small söyleyebilirsiniz. Bu gibi basit kelimelerle kendinizi ifade etmeniz mümkün. Ancak daha fazla basit kelime öğrenmek size bir şey kaybettirmez.

 

 

 

 

 

 

Kısa metinler okuyun;

Okumak her zaman bir dili öğrenmek için çok etkili olmuştur. Siz de kolay İngilizce konuşmanın yollarını arıyorsanız okuma yapabilirsiniz. Tabii ki daha çok kısa ve basit olan hikayeler ve metinlerle başlayabilirsiniz. Bu sayede İngilizce konuşacağınız kelime ve cümleleri göreceksiniz ve bunlar aklınızda bulunacak. Kısa metinlerde daha çok kendi seviyenizi seçmenizi tavsiye ederiz. Örneğin, A1 seviyesindeyseniz Beginner olan basit İngilizce kitapları satın alabilirsiniz. Bu sayede hem okuduğunuzu anlayacak hem de bir süre sonra İngilizce konuşabileceksiniz.

 

 

 

 

 

 

Beğendiğiniz İngilizce videoları izleyin;

Eğer ben okumaktan sıkılırım derseniz izlemek de çok eğlenceli gelecektir. Kolay İngilizce konuşmak istiyorsanız alt yazılı İngilizce videolara yoğunlaşabilirsiniz. Bu şekilde hem kulak aşinalığınız olacak, hem de izlediğiniz olayların ne anlama geldiğini de anlayacaksınız.

 

 

 

 

 

Dilgoo ile pratik İngilizce konuşun!

Hem eğlenip hem de İngilizce kelime öğrenmeyi ister misiniz? Basit İngilizce konuşmak isteyenler için bir diğer kolay yol ise benzetme yoluyla kelime öğrenmektir. Dilgoo Da vinci metoduyla binlerce kelime için kodlama yaparak bunları animasyonla sizlere öğretiyor. Üstelik kısa bir sürede İngilizceyi öğrenme garantisi veriyor! İngilizce kolay kelime öğrenmek isteyen herkese tavsiye ederiz.

 

 

 

Kolay İngilizce Konuşma Yöntemleri