İNGİLİZCE ÖĞRENMENİN EN KOLAY YOLLARI

En az 8 yıl yabancı dil eğitimi alıp hala İngilizce ‘anlıyorum ama konuşamıyorum’culardan olan, İngilizce’mizi nasıl geliştireceğimizi bilemeyen yüzlerce kişiyiz. İngilizceyi öğrenmeye adım adım nereden başlayacağınız konusunda size kolaylık sağlayacak birkaç fikrimiz var!

Seviyenizi Test Edin!

Eee, bunca yıl İngilizce dersleri aldık. Elbette hepimizin seviyesi aynı değil. Bu yüzden İngilizce öğrenmenin ilk adımı seviyenizi tespit etmek olmalıdır. Kimimiz anlayamıyoruz, kimimiz anlıyor ama konuşamıyoruz, bazılarımız da yazmakta güçlük çekiyoruz. Sizin için kolay İngilizce öğrenme yöntemi nedir, öncelikle bu soruya cevap aramalıyız. Seviyenizi test edin, neye ihtiyacınız olduğunu belirleyin ve çözüme bir adım atın!

İngilizce seviyenizi https://dilgoo.com/seviye-tespit-sinavi/testA1 aracılığıyla test edebilirsiniz!

Da Vinci Metoduyla Öğrenin!

Görsel hafıza tekniği olan Da Vinci metodu, yabancı kelimelerin telaffuzlarına ilişkin benzetmeler yaparak, görselleştirme ve kelimeleri animasyonlara dönüştürerek öğrenme tekniğidir. Kavramlar, benzetmeler ve ilişkilendirmeler aracılığıyla görsel hale getirilmiş ve bu sayede öğrenmeyi eğlenceli ve kalıcı hale getirmeyi hedeflemiştir. Da Vinci metodunun yöntemleri arasında hafıza teknikleri arasında sıklıkla da karşılaştığımız “zihin sarayı” gibi teknikler de bulunmaktadır.

Da Vinci metoduyla kolay İngilizce öğrenmek ve metot hakkında bilgi sahibi olmak için web sayfamıza göz atabilirsiniz! https://dilgoo.com/metod/

Karşınıza Çıkan Her Şeyi Okuyun!

İngilizce ile gün içinde sokakta birinin t-shirtünün yazısında, bir su şişesinin ambalajında, televizyonda, dergide, gazetede herhangi bir metinde sıklıkla karşılaşırsınız. Karşılaştığınız her kelimeyi, her metni okuyup anlamlandırmaya çalışın. Siz İngilizce’yi nasıl kullanacağınızı öğrenmeden önce, diğerlerinin nasıl kullandığını gözlemleyin.

İyi Bir Dinleyici Olun!

İngilizce’yi kolay öğrenmenin yollarından biri de anadili olarak İngilizce konuşan insanlardan öğrenmektir. Yerel aksanlar başlarda zor gelse de zamanla anlamaya başlayacak ve telaffuzları birinci ağızlardan öğreneceksiniz. Dinleyerek öğrenmek, İngilizce öğrenmenin en kolay yollarından biridir! İngilizce pod-castleri takip edebilir, YouTube’de İngilizce dilinde yayınlanan videoları izlemeye başlayabilir, İngilizce alt yazılı filmler izleyebilir ve iyi derecede İngilizce konuşan arkadaşlarınızın yanında sohbetlerini dinleyebilirsiniz. Korkmayın, bu kulak misafirliği sayılmaz, siz bir öğrencisiniz!

Yazmaya Başlayın!

Bolca okuma yapmak, yazmaya başlamanın ilk adımıdır. Okumalarınız ve dinlemeleriniz ne kadar kuvvetli olursa yazarken o kadar rahat olursunuz. Sebep sonuç ilişkisi kurduğunuz, sorular sorup yanıtladığınız cümleler kurun ve doğru yazılıp yazılmadıklarını teyit edin. Konuşma esnasında karşınızdaki kişiye kendinizi anlatmanız daha kolaydır ama yazı dili hata kabul etmez, unutmayın!

Konuşma Sırası Sizde!

Karşınıza çıkan tüm fırsatları değerlendirin. Yurt dışına çıkın, turistlere yol tarif edin, internet üzerinden yabancılarla konuşun. İnsanlarla iletişim kurabileceğiniz her yolu deneyin, hatalar yaparak konuşacak ve bu şekilde öğreneceksiniz. Hadi, şimdi sesinizi duyurma vakti!

DaVinci metoduyla Dilgoo size 3300 kelime garantisi veriyor! Dilgoo’nun sizin için hazırladığı fırsatları yakalamak için web sayfasına göz atabilirsiniz. ( https://dilgoo.com/ingilizce/ )