Dil öğrenmek öyle herkesin çok sevdiği, çalışarak öğrenmek istediği bir şey değildir. Bazılarımız gerçekten uğraş sarf etmeden temel İngilizceyi kapmak istiyor. Doğrudur, olabilir. Ancak yine de azim bunun için önemli. Şimdi sizlere kolay İngilizce öğrenmenin yollarını anlatacağız. Hazır mısınız?

 

 

 

 

 

 

İlk yol: Kasmak yok

Nedense günümüzde İngilizce öğrenmek korkunç bir tabu haline gelmiştir. Şimdi ise önemli olan bu korkudan kurtulmak. Bu kadar kasmaya gerek yok. İngilizce öğrenmeye çocuk oyuncağıymış gibi bakmalısınız. Çünkü aslında gerçekten de öyle. Çocuklar bile kolay bir şekilde bunu öğrenebiliyorsa siz de yapabilirsiniz. Dediğimiz gibi, bunu yapamamanızın sebebi İngilizceyi kafanızda çok zor bir şeymiş gibi büyütmeniz. İlk önce bu düşüncelerinizden kurtulmalısınız.

 

 

 

 

 

 

İkinci yol: Nereden çalışacağını bil

Kolay yoldan İngilizce öğrenmenin yollarından biri, doğru seçim yapmaktır. Nereden çalışacağınızı iyi bilmeniz gerekiyor. Doğru yollar sizin daha kolay İngilizce öğrenmenizi sağlayacak. Mesela, kitaplarla mı çalışacaksınız? Özel derslerle mi? Online eğitim setleriyle mi?

Bunlara karar vermeniz gerçekten çok önemlidir. Konu anlatımlı İngilizce kitaplarını kitapçılarda, kütüphanelerden bulup inceleme şansınız vardır. İncelerken anlayıp anlamadığınızı, kitapların size uygun olup olmadığını anlarsınız.

Online eğitim setlerini satın almadan önce deneme dersleri he zaman bulunuyordur. Bu deneme derslerini incelemenizi tavsiye ederiz. Örneğin, Dilgoo eğitim setlerinde Da Vinci metoduyla İngilizce öğrenmeniz daha kolay olacak. Hem kolay, hem hızlı eğitim setinin deneme derslerini inceleyin.

 

 

 

 

 

 

Üçüncü yol: Çeşit çeşit video izle

Aslında film izle de diyebiliriz ancak bu kadar yorulmaya hiç gerek yok. Videoları izlediğinizde kısa sürede çeşitli içerik görme imkanınız oluyor. Bu yüzden de farklı farklı olmalarına dikkat edin. Birbirinden farklı, çeşit çeşit videoları izlemek sizin her konuda İngilizce kelimeler öğrenmenizi sağlayacak. Örneğin, günlük hayatla ilgili izlediğiniz videodan sonra, oyun videolarını veya seyahat videolarını izleyin. Videoların çeşitliliği hem de sıkılmanızı engeller.

 

 

 

 

 

 

Dördüncü yol: Cümle kalıplarını öğren

İngilizceyi kolay öğrenirken basit cümle kalıplarına bir bakmanızı öneririz. Özellikle yurt dışına çıkıp konuşmanız gerekiyorsa öğrenmeniz gerekecektir. Selamlaşma, yardımlaşma, teklif etmek gibi konularla ilgili temel İngilizce cümle kalıplarıyla İngilizce konuşabilirsiniz.

Çeşitli, her konuda İngilizce cümle kalıplarını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Beşinci yol: Konuşma kulüplerine katıl

Birkaç İngilizce cümle kalıplarını öğrenmek yetmiyor tabii ki. Daha fazlası için her kursta gerçekleşen İngilizce konuşma günlerine katılabilirsin. Belirli günlerde bu kurslarda birçok insan bir sınıfta oturup sohbet ediyor. Bu sohbetler tamamen İngilizce olmak zorunda. Bu İngilizce konuşma sınıflarında rahat olmanız çok kolay olacak çünkü herkesin İngilizcesi konuşmaya yetmeyecek kadar başlangıç seviyesinde olacaktır. Çekinmenize sebep olacak hiçbir şey olmayacağını göreceksiniz. Bir an önce konuşma kulüplerine koşun ve hemen içeri geçip konuşmaya başlayın.

 

 

 

 

 


Altıncı yol: Yurtdışına çıkmak

Ana dili İngilizce olan ülkelere seyahat etmek biraz maliyetli olabilir. Ancak imkanınız varsa yurt dışına çıkmak için çabalayın. Çünkü yurt dışına çıkmak, birçok yabancı insanlarla iletişim kurmak İngilizceyi kolayca öğrenmek için en iyi yoldur.

İngilizce konuşulan ülkelere gittiğinizde etrafınızda Türkçe konuşabileceğiniz birilerini bulundurmamanızı tavsiye ederiz. Evet, çok zor olacak ancak yanınızda size yardımcı olacak birilerinin olması hiçbir fayda sağlamaz. İngilizceye maruz kalmalısınız. O dili konuşmak zorunda kalınca kolay bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Yedinci yol: Dilgoo eğitim setleri

Eğitim setleri dediğimize bakmayın. Aslında bunu biraz daha animasyon izlemek olarak düşünün. Animasyon izleyerek İngilizce kelime ve gramer öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz? O zaman tıklayın ve görün.

 

 

 

 

 

Kolay İngilizce Öğrenmenin 7 Yolu