Aklımızda sürekli dönüp dolaşan bu soruya cevap arıyoruz, değil mi? Ücretinden dolayı çoğu insanın tereddüt ettiği kurumlar olduğundan dolayı herkes başka şeylerde çözüm yolu bulmaya çalışıyor. Bazı kesim kursların güvenilmez olduğunu düşündüğünden dolayı, bazı kesimler kursların gerektiğinden pahalı olduğunu düşünüyor, diğer kesim ise kurslara gitmek için zaman bulamıyor. Tüm bunların toplamında İngilizce kursları tercih edemeyen ancak İngilizce öğrenmek için çaba sarf eden insanlar olduğunu görüyoruz.

 

 

 

 

 

 

Kursa gitmeden İngilizce öğrenilir mi?

Tabii ki öğrenilir. Siz isterseniz her şey mümkün.

Kursa gitmeden İngilizce öğrenebilmeniz için özen göstermeniz ve düzenli bir çalışmanızın olması gerekiyor. Kendi kendinizin öğretmeni olabilirsiniz. Ancak her şeyden önce kendinize bir düzen oluşturmanız gerekiyor.

 

 

Kursa gitmeden İngilizce öğrenmenin yolları

Program hazırlamak

Kurslara gitmeseniz bile orada belirli bir programın olduğunu bilirsiniz. Haftalık ders saatleri, ders günleri, derslerin saat aralıkları, bunların hepsi belirli bir program içerisindedir.

Siz de kendiniz için bunun gibi bir program hazırlamalısınız. İş, okulunuz dışında bir plan hazırlayın. Buna uymaya da özenle dikkat edin. Çünkü İngilizce öğrenmek istikrar istiyor. Aksatmamanızı tavsiye ederiz.

 

 

 

 

 

Kitaplarınızı hazırlayın

Kurslarda özellikle kendilerine ait İngilizce kitaplar bulunuyor. Her seviyeye ait kitabın içinde de gramer, İngilizce okuma, İngilizce yazma, İngilizce dinleme bölümleri oluyor.

Kendiniz için gramer, okuma öğrenebileceğiniz İngilizce kitaplar bulun. İngilizce yazı yazmayla ilgili kaynaklarını da internetten rahatlıkla bulabilirsiniz. İngilizce dinleme için ses kayıtlarıyla pratik yapabilirsiniz.

İngilizce kurslarında ayrıca konuşma dersleri de bulunuyor. Bunu da halledebilirsiniz sıkıntı yok. İngilizce konuşmayı kursa gitmeden nasıl halledebileceğinizi bilmiyorsanız tıklayın.

 

 

 

 

 

Sıralamaları bilin

Şunu kastediyoruz; hangi konuya ne zaman çalışacağınızı bilin. İngilizce gramerle başlayıp konuşma ile bitirebilirsiniz. Gramerin ilk başta gelmesinin sebebi, bir dilin en önemli parçasının gramer oluşudur.

En son konuşma aşamasına geçebilirsiniz. Çünkü dinlemeyi, kelimeleri hallettikten sonra konuşma kıvamına gelebileceğiniz anlamına geliyor.

 

 

 

 

 

Online İngilizce eğitim setleriyle öğrenmek

İngilizceyi kurslarda öğrenmeyi tercih etmek istemiyorsanız bir de İngilizce eğitim setleriyle öğrenme imkanınız vardır. İnternetten kendi istek ve arzularınıza göre eğitim setlerini satın alabilirsiniz. Genellikle online eğitim setleri çok daha pratik ve çözüme odaklı İngilizce eğitim vermektedir. Bu yüzden son dönemlerde herkesin tercih ettiği İngilizce eğitim setlerini denemenizi tavsiye ediyoruz.

Online İngilizce öğrenme setlerinin çoğunda program hazırlamanıza gerek olmuyor. Kaynağınız zaten elinizde bulunuyor. Nasıl çalışmanız gerektiğini bileceksiniz.

 

 

 

 

 

Örneğin, Dilgoo ile İngilizce öğrenmek çok pratik. İngilizce kelimeleri Türkçe kelimelerle benzeterek kodlama yapan Dilgoo bunları aynı zamanda animasyonlarla anlatıyor. Eğlenceli animasyon karakterleriyle İngilizce öğrenmek çok daha kalıcı olacaktır.

 

İşte bu yollarla kursa gitmeden İngilizce öğrenmek mümkündür. Siz de kendinize uygun olanı seçip, İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Haydi hazırlıklara başlayalım!

 

 

Kursa Gitmeden İngilizce Öğrenmek Mümkün mü?