Gün geçtikçe İngilizce öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Ne kadar okulda, işte gerekli olsa da, yavaş yavaş İngilizcenin günlük hayatımıza bile ulaştığını hissetmemek mümkün değil. Günlük yaşantınızı bile etkileyecek olan İngilizceyi belirli bir seviyeye göre konuşmanız size artılar kazandıracak.

Eğer iş hayatınız, okulunuz için önemli değilse bile, İngilizceyi basit ve pratik şekilde öğrenmek istiyorsanız, bu yazımız tam da sizin için. Size İngilizce öğrenmenin pratik ve çok uğraş sarf etmeden nasıl öğreneceğinizi göstereceğiz. Koltuklarınıza oturun ve okumaya devam edin!

 

 

 

 

 

 

İngilizce kelimeler ve cümleler

Kelimelerin bir dilde en önemli etkenler olduğunu biliyoruz. Bu yüzden öncelikli olarak kelimelere yoğunlaşalım. Yeni kelime öğrenmek için telefonlarınıza İngilizce öğrenme uygulamalarını indirin. Yeni öğrendiğiniz her kelimeyi bir yere kaydedin. Defter kitabınızı alın ve öğrendiğiniz her kelimeyle ilgili basit de olsa cümleler kurun. Cümle kurduğunuzda kelimelerin aklınızda ne kadar çok kalacağını göreceksiniz. Bu İngilizce kelime öğrenmenin en pratik yollarından biridir.

 

 

 

 

 

 

İngilizce gramer

İngilizce ile ilgili en korkunç şeylerden biri gramerdir. Her ne kadar diğer dillere göre kolay olsa da pratik İngilizce öğrenmek isteyenlerin zorlanacağı konulardan biridir. Bu yüzden en pratik haliyle İngilizce gramer öğrenmenin yollarını arıyoruz. Mesela neler yapılabilir? Pratik İngilizce grameri öğreten kısa anlatımlı kitaplardan edinebilirsiniz. Bir başka öneri olarak ise internette bulunan İngilizce grameri kısa kısa anlatan konu anlatımlarını inceleyebilirsiniz. Bu işin biraz daha pratik olabilmesi için kendinize kısa formüller de oluşturabilirsiniz veya var olan formüllerden yararlanabilirsiniz. Örneğin, cümle yapısının formüllerinden biri olan S+V+O, yani Subject + Verb + Object şeklinde öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

İngilizce dinleme

İngilizce duyduklarınızı anlamanız için İngilizce dinleme pratiğini yapmanız gerekebilir. Ancak bunu yine basit yollarla yapabilirsiniz. Mesela film izlerken dublajlı değil de, Türkçe alt yazılı izleyin. Kendi seçiminize göre bunu İngilizce alt yazılı da yapabilirsiniz. Tabii bunun için belirli bir seviyeye varmış olmanız gerekecektir.

Aynı zamanda Youtube gibi videolarla zengin olan bir platformu da İngilizce dinlemeniz için kullanabilirsiniz. Youtube’dan bazı ana dili İngilizce olan kanalları seçin, takip edin. Hem kendi zevkinize ve eğlence anlayışınıza göre seçtiğiniz için sıkıntı da çekmezsiniz. Bu şekilde İngilizce videoları seçip izleyerek de pratik İngilizce öğreneceksiniz.

 

 

 

 

 

 

İngilizce konuşma

Dinlemeyle beraber konuşmanızı da ilerletebilirsiniz. Hatta bu ikisini bir anda yapmanız çok daha pratik hale gelecektir. Mesela yabancı insanlarla konuşabileceğiniz İngilizce uygulamaları da telefonunuzda bulundurun. Bu uygulamalar sayesinde hem farklı ülkelerden arkadaş edinecek, hem de İngilizce konuşma pratiği yapacaksınız. Galiba yapmanız gereken tek bir şey var o da, utanmamak. Utanmadan kelimeleri yan yana koyarak bile karşınızdaki kişiyle anlaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Dünyanın en pratik İngilizce öğrenme yöntemi

İngilizce öğrenirken çoğu bilgi bize fazlalık olarak görünür. Bunları bilmeme gerek yok, zaten sade şeklinde öğrensem yeterli diyorsunuz. Ancak bazen bu bile yeterli gelmez. Dilgoo ile İngilizcede önemli olan her şeyi öğreneceksiniz. Endişelenmeyin. Bunu en basit haliyle öğreneceksiniz. Üstelik öğrendikleriniz bir daha aklınızdan çıkmayacak. Tek seferde animasyonları seyrederek İngilizce kelimelere ve İngilizce gramere hakim olabilirsiniz. Ne demek istediğimizi anlamak için tıkla.

 

Nasıl Pratik İngilizce Öğrenirim?