İngilizceyi öğrenmeye karar verdiğinizde birçok açıdan kaynak bulma sorunu yaşayabiliyorsunuz. Kurslar, özel hocalar, kitaplar, eğitim setleri derken kendinizi bilinmezliğin içinde bulmanız çok olası bir durum. Fakat merak etmeyin size online olarak İngilizce öğrenmek için gerekli olan bilgileri vereceğiz.

 

 

 

 

 

 

Neden Online İngilizce Öğrenme?

İlk önce bu soruyu sormak daha önemli. Artık teknolojiyle iç içe olduğumuz dönemlerde yaşıyoruz. Bir süredir sorunlarımızı internetten, online olarak çözmeye odaklanmışız. Peki neden bu durumu iyi yönden değerlendirmeyelim? Bu İngilizce öğrenmek için güzel bir fırsat!

Gün içinde okula, işe koşturduğumuz için İngilizce kurslara zaman ayıramayabiliriz. Bu durumda bize yardımcı olabilecek tek bir çözüm var; online İngilizce öğrenmek.

 

 

 

 

 

 

 

Uygulamalar

İlk önce küçük ama yine de etkili olan kaynaktan başlayalım. Telefonlarımızda kullandığımız uygulamalarla online İngilizce öğrenmeniz hiç de zor değil. Evet belki başlangıç seviyesinden, ileri seviyeye kadar ilerlemek imkansız ama İngilizcenizde etkili olacaktır mutlaka. Uygulamaları telefonunuza indirip gün içinde boş zamanlarınızda alıp kullanabilirsiniz. Bu yöntemratikliği ve kolaylığıyla ilgimizi çekmiyor değil.

Online İngilizce öğrenmek için kullanabileceğiniz uygulamalar için tavsiyelerimiz; Busuu, Dualingo, Ewa, Voscreen.

 

 

 

 

 

 

İngilizce setleri

Son zamanlarda bir kesimin tereddüt ederken diğer kesimin ise düşünmeden satın aldığı online İngilizce eğitim setlerinden bahsetmemiz gerekiyor. Tabii ki, burada online İngilizce eğitim setleri harika, muhteşem gibi sadece övmeye yönelik konuşmayacağız. Ancak düzgün ve yararlı olan eğitim setlerini seçtiğiniz takdirde İngilizceyi belirli seviyelere taşımanız çok daha kolay olacak. Önemli olan kendi yönteminizi ve kendi algılama şeklinizi bilmeniz. Biraz da araştırma. Eğer tavsiye istiyorsanız size Dilgoo eğitim setlerini öneriyoruz.

Dilgoo eğitim setlerinde İngilizce kelimeler, Türkçe kelimelere çağrışımda bulunarak öğretiliyor. Bu hafıza tekniği ile öğrendiğiniz kelimeler kalıcı olarak hafızanızda yer ediniyor. Da Vinci metodunu kullanan Dilgoo’da kelimeleri animasyon seyrederek öğreniyorsunuz. Hem görsel hem işitsel olarak öğrendiğiniz kelimeleri öğrenmekte hiç zorluk çekmezsiniz.

 

 

 

 

 

 

Online İngilizce Konuşma

Evet, gelelim en büyük yaramıza; İngilizce konuşma.

Gördüğümüz eğitimden ya da ekstra yanlış uygulanan yollar yüzünden İngilizceyi sadece gramerden ibaret görüyoruz. İngilizce tümüyle bir dildir ve 4 becerinin de aynı anda geliştirilmesi gerekiyor. Bunun için bazı İngilizce siteler, uygulamalar var. Ana dili İngilizce olan veya İngilizcesi iyi olan insanlarla İngilizce konuşabileceğiniz görüntülü arama hakkınız bulunuyor. Daha önce örnek verdiğimiz Busuu uygulamasının bir kısmında bu hizmet de bulunuyor. Birçok uygulama sadece İngilizce konuşmaya yönelik kullanılıyor.

Online İngilizce konuşma uygulamaları, siteleri; Engoo, Konuşarak Öğren, Cambly, Preply, Udemy.

 

Bu uygulamalarla, tavsiyelerle online İngilizce öğrenebileceksiniz. Dilediğiniz seviyeye ulaşmanız hiç de zor değil. Sadece karar verin ve başlayın!

 

 

 

Online İngilizce Öğrenme