Şu ana kadar İngilizce öğrenmemiş olan, sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler şu anda doğru adrestesiniz. Sıfırdan İngilizce öğrenmek sandığınız kadar zor değil. Sadece biraz azim ve çalışma planıyla birlikte halledeceğiz. Merak etmeyin!

 

 

Konuları çıkarın

İngilizce gramere bu planda çok ihtiyacınız olacak. Sıfırdan İngilizce gramer konularını bir liste olarak kağıdınıza, programınıza yazın. Sırasıyla bu konulara çalışacağınızdan da emin olun. Gramer sıkıcı gelebilir. “Sıfırdan başlıyorum ancak gramerle mi başlayacağım gerçekten?” diyeceksiniz. Gramer İngilizcenin en temel parçasıdır. Ancak bu kadar düşünmeye gerek yok. Gramer dediğimiz konular sizin sıfırdan başlamanıza yönelik olacaktır. En kolay gramer konusundan başlayın. Mesela her şeyden önce İngilizce alfabeyi ve seslerini bilmeniz gerekiyor. Sesleri öğrendikten sonra kelimeleri nasıl okuyacağınızı kestirebilirsiniz. İngilizce gramer konularına geçerken sırasıyla öğrenmek sıfırdan başlamanız açısından gerçekten önemli.

 

 

 

 

Kaynaklar

Peki bu listeleri nereden çıkaracağız? Kilit noktaya geldik. Eğer sıfırdan İngilizce öğrenecekseniz kaynaklarınızı da buna göre seçmeniz gerekecek. Kaynaklarınızı seçtiğinizde en basit İngilizce öğrenme kaynaklarını seçmelisiniz.

Kaynakları seçerken sıfırdan başladığınız için kitaplarla başlamanız daha kalıcı olacaktır. Kendinize uygun sade dille anlatılmış konu anlatımlı İngilizce kitaplarınızı seçin.

Her öğreneceğiniz konuya özenle zaman ayırın. Tamamen konsantre olun. Kitaptaki önemli yerleri özellikle vurgulayın. Bir konuyu tam öğrenmeden diğerine geçmeyin. Çünkü bir sonraki konuları anlamakta zorluk çekebilirsiniz.

 

 

 

 

 


Alıştırma kitapları edinin

Sadece konu anlatımlı kaynaklar değil, aynı zamanda öğrendiklerinizi pekiştirmeniz için alıştırmalara da göz atmanız gerekiyor. Her öğrendiğiniz konunun sonunda alıştırmaları çözün. Testlere bakın. Bakın bakalım konuyu ne kadar öğrenmişsiniz. Eksiklerinizi not edin ve kaynağınıza geri dönün.

 

 

 

 

 

Yardım alın

Sıfırdan kendi kendine öğrenmek öyle sandığınız kadar kolay değil. Eğer anlamadığınız bir şeyler olursa da etrafınızda İngilizce konusunda size yardım edebilecek birilerine ulaşın. Sorularınızı sorun. Çözemediğiniz soruları gösterin. Tartışın. Bunun yararını ileride göreceksiniz.

Baktınız işin içinden hiç çıkamıyorsunuz, o zaman ya özel ders, ya İngilizce kurslar ya da online eğitim setlerinden yararlanabilirsiniz. Bu kaynaklardan yararlanarak hızlı ve etkili bir şekilde sıfırdan İngilizce öğrenebileceksiniz.

 

 

 

Sosyal hayatınız

Hayatınıza devam ederken aynı zamanda sıfırdan başladığınız İngilizceyi sosyal hayatınıza da yerleştirebilirsiniz. Evet biliyoruz, sizin için kelimeler şimdilik  uç bir nokta olabilir. Ancak bir tık ilerlediğinizde İngilizce kelimelerle ilgili algınızı açacaksınız. Çok basit kelimeleri öğrenme zamanınız geldiğinde oturduğunuz, vakit geçirdiğiniz mekanlarda bulunan objelerin İngilizce karşılıklarını öğrenebilirsiniz.

Yanınızda küçük bir sözlük bulundurarak ya da telefonunuza İngilizce Türkçe sözlük uygulamasını indirerek etrafınızda bulunan her şeyin anlamını öğrenebilirsiniz. Özellikle uygulamalarda İngilizce kelimelerin sesli kayıtları da bulunuyor. Bu şekilde nasıl telaffuz edildiğini de öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Videolar izleyin

Bu size zor gelebilir. Çünkü daha İngilizce öğrenmenin başlangıcındayken bunu nasıl yapabileceğinizi bilemezsiniz. Zaten biz de İngilizce videoları alt yazısız izleyin demiyoruz. İnternette Türkçe alt yazılı binlerce İngilizce video bulunmakta. O videolardan sadece ilginizi çekenleri seçin ve izleyin. Bunu sık sık yapmaya dikkat edin. Çünkü ne kadar çok duyarsanız o kadar hızlı öğrenirsiniz.

 

 

 

 

Animasyonlarla sıfırdan İngilizce

Tam size göre bir önerimiz var. Dilgoo İngilizce gramer ve kelimeleri kodlayarak animasyonlar ile İngilizce öğrenmenizi sağlıyor. Animasyonları seyrederken eğleneceğinizden eminiz. Sıfırdan öğrenmek için çok iyi bir fırsat. Sakın kaçırma!

 

 

 

 

 

Sıfırdan İngilizce Nasıl Öğrenilir?