Ana sayfa » Telefondan İngilizce öğrenmek
 

Artık elimiz ayağımız haline gelen telefonları hem eğlence, hem de ihtiyaçlarımız için kullanıyoruz. İngilizce öğrenmek için en yakınınızda bulunan aracı kullanmak size de mantıklı gelmiyor mu?

 

 

Günün yoğun temposundan dolayı eve yorgun argın geliyorsunuz. Gün içinde zaten İngilizce öğrenmeye zaman ayıramamanız çok normal. Bunun için hep yanınızda olan telefonlarınızı kullanabilirsiniz. Üstelik telefonlar artık her görevi yapabilecek durumdayken bundan neden yararlanmayasınız? Telefonla İngilizce öğrenirken çok daha hesaplı, hatta ücretsiz öğrenebileceksiniz.

 

 

 

 

Telefona İngilizce sözlük indirmek

İngilizce öğrenmenin en önemli noktalarından biri kelimeleri bilmek. Gün içinde merak ettiğiniz kelimeleri öğrenmek için telefonunuza İngilizce sözlük indirebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz anda telefonlarınız elinizin altında. İngilizce sözlüklerinizi çevirim dışı kullanmak için de çevirim dışı İngilizce sözlükleri indirebilirsiniz. Bir anda yabancı biriyle karşılaştığınızda ona yardımcı olmak ya da bir şey sormak için telefonunuzda bulunan sözlüğü hemen açıp yardım alabileceksiniz. Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Hemen indirin o zaman.

 

 

 

 

Telefona İngilizce video indirin

Herhalde siz de birçoğu gibi video izlemeyi seviyorsunuzdur. İlginizi çeken kanallar, seriler, programları takip ediyorsunuzdur. İngilizce videoları izlemeyi düşündünüz mü hiç? Anlıyoruz, anlaması çok zor olacak belki ancak İngilizce alt yazılı birçok İngilizce kanallar mevcut. İngilizce alt yazı bulunmayan videolar olsa bile kendi ilgi alanınıza uygun videoları izlerken zorluk çekmezsiniz. Az çok ne olduğunu anlamanız mümkün. Bu videoları gün içinde izlemek için internet sıkıntısı çekecekseniz indirebilirsiniz. Boş zamanınızda, kısıtlı zamanlarda açıp izleyerek İngilizcenizi geliştirirsiniz. Ama unutmayın, sadece eğlence amaçlı videoları izleyin. Gün içinde yoğunluğunuz varsa kafanızı yoracak bir şey olmamalı.

 

 

 

 

 

Yabancı arkadaşlarla telefonda sohbet etmek

Şimdilerde yurt dışı ile iletişim kurmak çok kolay. Bir sürü uygulama ile görüntülü, sesli konuşmalar yapabiliyorsunuz. Telefonunuzda bulunan sosyal medyalarda bile arama özelliği mevcut. Geriye sadece yabancı arkadaş bulmak kalıyor. İnternette birçok şekilde yabancı insanlarla iletişim kurabilirsiniz. Onlarla arkadaş olduktan sonra telefonunuza indirdiğiniz programlardan yararlanabilirsiniz. Onlarla mesajlaşarak İngilizce yazmanızı da geliştirebilirsiniz.        

 

 

 

 

 

Telefonu İngilizce kullanmak

Belki küçük bir tavsiye ama telefonunuzu Türkçe yerine İngilizceye çevirebilirsiniz. Bazı kelimeleri anlamakta güçlük çekeceksiniz. Ancak çoğunun Türkçesini bildiğiniz için tahmin etmek de zor olmayacak. Bu yüzden İngilizce yeni kelimeleri öğreneceksiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Telefona İngilizce makaleler indirmek

Kitap okumayı seven biriyseniz İngilizce olan ilginç makaleler, hikayeler indirmenin zamanı gelmiş demektir. Daha önce yapmadıysanız kesinlikle denemelisiniz. İlginizi çekebilecek birçok makaleyi telefonunuza indirin. Boş zamanlarınızda açıp okuyun. Nerede kaldığınızı da not edin. Daha sonrasında devam etmeniz için size kolaylık sağlayacaktır. Hatta merak ettiğiniz çoğu şeyi İngilizce kaynaklardan arayın. İşinize yarayacak olan İngilizce makaleleri okuyarak bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

 

 

 

 

 

Telefona İngilizce şarkıları sözleriyle indirmek

İlla ki, siz de İngilizce şarkılara ilgi duyuyor ve dinliyorsunuzdur. Eğer öyle değilse de hemen başlayın deriz. Çünkü İngilizce şarkılardaki sözleri anlamak için epey uğraş sarf etmeniz gerekecek. Dinlediğiniz müziklerin sözlerinden hiçbir şey anlamıyorsanız bu şarkıların sözlerini de indirebilirsiniz. Bir taraftan şarkı çalarken siz de sözlerini takip edebilirsiniz. Bu sizin için aşırı keyifli olacaktır.

 

 

 

 

 

 

Dilgoo telefonlarınızda

İngilizce öğrenmenin en eğlenceli ve en hızlı yolunu merak ediyorsanız hemen Dilgoo’ya başvurmalısınız. Telefonlarınızdan giriş sağlayarak online bir şekilde İngilizce eğitim setlerinden yararlanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman, dilediğiniz şekilde İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın!

 

 

 

Telefondan İngilizce öğrenmek