Belirli sebeplerden dolayı İngilizce öğrenmek için kursa, özel derse gidemiyor, eğitim setlerini satın alamıyoruz. Maddi açıdan zorluk çektiğimiz için kendimize daha uygun fiyatlı ya da ücretsiz kaynaklar arıyoruz. Hem etkili, hem de uygun bir şekilde İngilizce öğrenmek herkesin hayalidir.

Sana bunun ücretsiz İngilizce öğrenmenin ipuçlarını vermemi ister misin?

 

 

 

 

 

Sosyal medyadan yararlanmak

Neredeyse günümüzün tamamını geçirdiğimiz sosyal medya hesaplarımızı biraz daha eğitimimiz için kullanabiliriz. Nasıl mı?

İngilizce öğretmek amaçlı açılan ve aktif olan birçok hesap bulunuyor. Peki bu hesaplar işe yarar mı?

İngilizcenize beklemediğiniz bir şekilde etki ediyor. Evet, tamamen İngilizce öğrenmenizi sağlamasa da temelinizi biraz attıktan sonra sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Bunun için bir örnek verecek olursak, Dilgoo eğitim setlerinin yanı sıra Instagram’da da güncel bir şekilde İngilizce öğrenme ile ilgili taktikler veriyor. Takip etmenizi tavsiye ederiz!

 

 

 

 

 

İngilizce videolar izlemek

Eminiz ki, sosyal medyayı takip ettiğiniz kadar Youtube’u da çoğu zaman kullanıyorsunuzdur.

Şimdi tüm o izlediğiniz videoları bir kenara bırakın ve İngilizceniz için bir yer açın. Kendinize uygun İngilizce öğrenme kanalları bulabilirsiniz. Bir oturuşta en az 10-20 video izlerseniz İngilizce konusunda bilgi edinmiş olacaksınız. Bir de izlediklerinizi özenli bir şekilde not ederseniz tadından yenmez.

İngilizce öğrenmek hakkında video yapan Türk Youtuberlar dışında bir de İngilizce konuşan, ana dili İngilizce olan insanların videolarını da izlemek çok cazip gelebilir. Özellikle ilgi alanınıza uygun videoları seçip izleyebilirsiniz. Bu İngilizce öğrenmek için sizi daha çok teşvik eder. Ayrıca Youtube’da neredeyse her videoda İngilizce alt yazı bulunmaktadır. Bu alt yazıları açarak işinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz.

 

 

 

 

 

İngilizce blog yazılarını okumak

E tabii ki, bu da ücretsiz olan yollardan biridir. Hayatınızda çok ilgili olduğunuz bir alan var mı? Teknoloji, moda veya dizi/filmler?

Bunlara tabii ki bir cevabınız vardır. Peki neden bu konularla ilgili İngilizce yazılmış olan blog yazılarını okumayı denemiyorsunuz?

Örneğin, moda ile ilgilenen biriyseniz erkek veya kadın modası yazarak karşınıza çıkan yazıları, makaleleri okuyabilirsiniz. Anlamadığınız takdirde de çeviriden yardım alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Dizi/film seyretmek

Sizce de en zevkli ve en keyifli kısmı bu değil mi? Hiçbir ücret ödemeyip artı olarak da eğleneceksiniz. Mısırınızı yanınıza alıp, arkadaşlarınızı toplayıp İngilizce film açıp izlemek oldukça güzel zaman geçirmenizi sağlar.

Dizi veya filmleri izlerken seviyenize göre ya İngilizce alt yazılı, ya Türkçe alt yazılı ya da alt yazısız olarak ayarlayıp izleyebilirsiniz. Bir diğer yandan video izlerken yaptığınız gibi not almayı unutmayın. Dizi ve filmler sayesinde İngilizce belirli cümle kalıpları, kelimeler ve ifadeleri öğreneceksiniz.

 

 

 

 

 

İngilizce uygulamaları kullanmak

Artık hepimiz telefonlarımıza en küçük işlerimiz için bile uygulama indiriyoruz. Her şeyin bir uygulaması var. Peki neden İngilizce öğrenmenin olmasın?

İngilizce öğretmek için de birçok uygulama bulunuyor. Çoğu İngilizce uygulamalar ücretsiz olarak kullanılıyor. Siz de telefonunuza bir an önce İngilizce uygulama indirip boş zamanlarınızda pratik yapabilirsiniz. Ayrıca bazı uygulamalar ile yabancı arkadaş edinip İngilizce konuşmanızı geliştirebilirsiniz.

 

Bu ve daha birçok alternatiflerle İngilizceyi ücretsiz öğrenmeniz mümkün. Siz de kendinize uygun olanını uygulayıp zamanla geliştirebilirsiniz.

 

 

Ücretsiz İngilizce Öğrenmenin Yolları